Trace N Chase (top)

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Πρωταθλητής ο ιστορικός Πειραϊκός (23η Αγ)

Πρωταθλητής της Β' ΕΣΚΑΝΑ αναδείχθηκε ο ιστορικός Πειραϊκός ο οποίος επικράτησε στο κλειστό «Π.Σαλπέας» της Προοδευτικής με 60-57, και βρίσκεται και μαθηματικά στην
Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Πρωταθλητής ο ιστορικός Πειραϊκός (23η Αγ)

Πρωταθλητής της Β' ΕΣΚΑΝΑ αναδείχθηκε ο ιστορικός Πειραϊκός ο οποίος επικράτησε στο κλειστό «Π.Σαλπέας» της Προοδευτικής με 60-57, και βρίσκεται και μαθηματικά στην Α' ΕΣΚΑΝΑ. Ωστόσο, τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε η Ευρυάλη, η οποία νίκησε στην έδρα της τον Φοίνικα Πειραιά με 63-56, και έκανε μεγάλο άλμα ανόδου, αφήνοντας στην 4η θέση τους αντιπάλους της. Στην 3η θέση βρίσκεται πλέον η Ελευθερία Μοσχάτου, η οποία επικράτησε της Τερψιθέας με 85-76.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Καστέλλα – Παννεαπολικός 63-54
Πειραϊκός – Προοδευτική 60-57
Ελευθερία Μοσχάτου – Τερψιθέα 85-76
ΕΑ Νικαίας – Βουλιαγμένη 88-57
Αετός Καλλιθέας – Ενωση Αρμενίων 76-67
Ευρυάλη – Φοίνικας 63-56
Κυριακή 05/04
Σαρωνικός – Μεγαρίδα

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 63-56(36-37)
Διαιτητές : Αναστασίου Δελαγραμμμάτικας
ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιόπουλος , Φωτεινός ): Μήτσου 6(1), Παρίσσος 7(1) , Σκουλούδης 9(1), Μπουρούσης 10(2), Κακαβάς 6,Πετρακάκης 11, Κελέσης 2 , Σκόρδος , Παπαδάτος 2, Δαγτζής 10(1).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Δρουμπούκης , Ιμπραημάκης): Ρουμάνι 9(1) , Καρατζής, Καραντανάς 3(1) , Γιαννακής , Δεβεζόγλου 15(2) , Ρέππας 12 , Κόγκας 6(2) , Κόϊκας 3(1), Δαουτάκος 8(2) , Δανασής.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 88-57(44-22)
Διαιτητές: Μαυρέλης Αγγελής Αργ
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης): Κογιώνης 9 , Δεδούσης 2, Ντώνη 9(2), Ιωαννίδης 9 , Σαρδέλης 21(5) , Σταματόπουλος 4, Αρμανίδης 14(2) , Βούζης 6(2), Ρεπάνης 9(3) , Γιανδήμας 5(1).
BOYΛΙΑΓΜΕΝΗ (Σκουζής, Μπαλαής ) : Σίνας Α. , Θωμόπουλος 6, Ελμάσογλου 2, Kαλούδης 16(3),Kυριακόπουλος 24,Μηλιός , Oικονόμου ,Σίνας Σ 5(1), Σφυρής 4.

KAΣTEΛΛA- ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 63-54(32-25)
Διαιτητές: Γιακείμη Ιασωνίδης
KAΣTEΛΛA (Παπαευθυμίου, Δολιανίδης ): Παπαδόπουλος Β.,Pήγος 8,Tιόπουλος ,Γεροδήμος 18(1),Λέσι A.19(4),Γιαμπάνης 5, Παπαδόπουλος Σ. 7,Παρασκευόπουλος 3(1) ,Λέσι Λ.,Mουλαράϊ 3(1).
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ( Κανδύλης , Τιτάκης ) : Σιρόγλου 15 (2), Τζοβάρας 4, Λουκής , Μαυροειδάκος , Μπίκουλης 8 , Αντιπάτης 19(2) , Αντωνουσάκης , Θεοδωρικάκος , Σαγρής 6, Παπαδάκης , Ρενιέρης , Ζήσης 2.

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 76-67(38-33)
Διαιτητές: Μαραβέλιας Σταθόπουλος
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Χαλκιαδάκης, Mπούτας ): Ευσταθίου 2, Πιστιόλης 4, Τάγκας , Μπουζιάνης 19(1), Κελάδης 10,Πίσσαρης , Μπακάλης 24(5) Στάμος 5(1) , Καραϊσκάκης 4 , Σαμοϊλης 6, Ζορμπάς . Βασδέκης 2
ΕΝ.ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Νικολαίδης, Τσιρωνιάν): Αμπατζής 9 , Γετιμιάν , Ρουμελιώτης 13(1) ,Μουλάς 23(2) , Εμμανουήλ 2, Μπακούρος 8(1) , Ασημακόπουλος 4, Εμμανουήλ 2, Καλούδης 6

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 60-57(27-30)
Διαιτητές: Αντωνιάδης Βουγιουκλάκης
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου, Πρινέας ): Σαρρής 1, Μόμτσος 2 , Ποτόσογλου , Κάτσικας 1, Αγγελιδάκης , Χεργκελετζής 11, Δημητρόπουλος , Κατσούρης 21(4), Αγγελέτος 10(1) , Ανδρουλάκης 12(1), Γαντζούνης 2, Καρανδρέας.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Παντελάκης): Δογρανλής , Λινάρδος , Σαραντίδης 5, Σιδέρης 6(2) , Kοθράς ,Φουντής 7(1), Δαλμυράς 16(3), Σαραντίδης 1,Kοντούζογλου 6, Χαζτόβουλος 4, Θωμάς 12(1).

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ- TEPΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 85-76
Δεκάλεπτα : 23-24, 46-38 , 59-57 , 85-76
Διαιτητές : Μαγγωνάκης , Σέλληνας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) : Γιαννόπουλος 10(1) , Παυλιάς 17(2) , Δέλλιος 8(2) , Πέττας 13 , Κουμάρ-Σιβαράμ 7(1), Τζαφέρης , Μαυρίδης , Πέτσης 13(3), Ζαρκαδούλας 17(3) ..
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Λαμπρόπουλος , Βασιλάκος) : Γιαχνάκης , Nικολάκης 5(1), Bασιλικός 5 , Δοροβίτσας 11(3), Bαρβατάκος 10 , Κυριακίδης , Παπαγιαννόπουλος 15(2), Mαρκόπουλος 16, Tζίμης 7(2), Αηδονίδης , Τσακίρης , Γεωργιάδης 4(1),

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες)
1. Πειραϊκός 44 21-2 
2. Ευρυάλη 40 17-6
3. Ελευθερία Μοσχάτου 38 
4. Φοίνικας Πειραιά 37 15-7 *
5. ΕΑ Νικαίας 35 12-11 
6. Τερψιθέα 35 12-11 
7. Ενωση Αρμενίων 34 11-12 
8. Μεγαρίδα 33 11-11 *
9. Καστέλλα 33 10-13 
10. Προοδευτική 32 9-14 
11. Αετός Καλλιθέας 31 9-13 *
12. Παννεαπολικός 30 7-16 
13. Σαρωνικός 29 7-15 *
14. Βουλιαγμένη 36 3-20

Επόμενη αγωνιστική (24η, 16/04)
Προοδευτική – Καστέλλα
Τερψιθέα – Πειραϊκός
Φοίνικας Πειραιά – Ελευθερία Μοσχάτου
Παννεαπολικός – Μεγαρίδα
Βουλιαγμένη – Αετός Καλλιθέας
Ενωση Αρμενίων – Ευρυάλη
Κυριακή 19/04
Σαρωνικός – ΕΑ Νικαίας

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο