Ακάθεκτοι οι "δράκοι"

Οι Fly Dragons συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία στο πρωτάθλημα Κίνας επικρατώντας με 102-82 του Hong Kong, σε ένα ματς που αναμενόταν ντέρμπι καθώς αντιμετώπιζαν την τέτ
Ακάθεκτοι οι

Οι Fly Dragons συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία στο πρωτάθλημα Κίνας επικρατώντας με 102-82 του Hong Kong, σε ένα ματς που αναμενόταν ντέρμπι καθώς αντιμετώπιζαν την τέταρτη ομάδα του πρωταθλήματος. Η εξέλιξη όμως ήταν διαφορετική, αφού οι παίκτες του Ντράγκαν Ράτσα και του Γιάννη Ράπτη επέβαλλαν τον ρυθμό τους με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, αποκτώντας μάλιστα και διαφορά 30 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι "δράκοι" δέχθηκαν μόλις επτά πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης γεγονός που τους "χάρισε" μια διαφορά ασφαλείας ως το ημίχρονο και στο δεύτερο απλά ανέβασαν το σκορ. Και όλα αυτά μπροστά σε 10.000 και πλέον φιλάθλους της ομάδας, οι οποίοι κατάφεραν να μπουν στο γήπεδο, αφού υπήρχαν και αρκετοί ακόμα που δεν κατάφεραν να δουν το ματς.