Trace N Chase (top)

Το πρόγραμμα των αγώνων στο Ρίο

Το παζλ των ομάδων που θα πάρουν μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, έχει πια συμπληρωθεί, μετά τα 3 Προολυμπιακά Τουρνουά σε Τορίνο, Μανίλα και Σερβία, με την Κρ
Το πρόγραμμα των αγώνων στο Ρίο

Το παζλ των ομάδων που θα πάρουν μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, έχει πια συμπληρωθεί, μετά τα 3 Προολυμπιακά Τουρνουά σε Τορίνο, Μανίλα και Σερβία, με την Κροατία, την Γαλλία και την Σερβία να παίρνουν τα τελευταία εισιτήρια. Έτσι από τις 6 έως τις 21 Αυγούστου 12 ομάδες θα μπουν στον αγώνα για την διεκδίκηση ενός μεταλλίου, με την ομάδα της Αμερικής να στοχεύει στο τρίτο σερί χρυσό.

Οι 12 ομάδες που θα ταξιδέψουν στο Ρίο θα χωριστούν σε 2 ομίλους των 6. Οι χρυσοί Ολυμπιονίκες του Λονδίνου, Αμερικανοί, θα είναι στον πρώτο όμιλο μαζί με Σερβία, Γαλλία, Αυστραλία, Κίνα και Βενεζουέλα, ενώ στον δεύτερο όμιλο θα είναι Βραζιλία, Ισπανία, Λιθουανία , Αργεντινή, Κροατία και Νιγηρία.

Οι 4 καλύτερες ομάδες θα περάσουν στην φάση των νοκ άουτ αγώνων.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στην «CariocaArena 1».

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο 6 Αυγούστου

20:14

Αυστραλία-Γαλλία (Α Όμιλος)

Κυριακή 7 Αυγούστου

01:00

Κίνα-ΗΠΑ(Α Όμιλος)

04:30

Βενεζουέλα-Σερβία (Α Όμιλος)

20:15

Βραζιλία-Λιθουανία (Β Όμιλος)

Δευτέρα 8 Αυγούστου

01:00

Κροατία-Ισπανία (Β Όμιλος)

04:30

Νιγηρία-Αργεντινή (Β Όμιλος)

20:15

Σερβία- Αυστραλία (Α Όμιλος)

Τρίτη 9 Αυγούστου

01:00

ΗΠΑ-Βενεζουέλα(Α Όμιλος)

04:30

Γαλλία- Κίνα(Α Όμιλος)

20:15

Ισπανία- Βραζιλία(Β Όμιλος)

Τετάρτη 10 Αυγούστου

01:00

Λιθουανία- Νιγηρία (Β Όμιλος)

04:30

Αργεντινή-Κροατία(Β Όμιλος)

20:15

Γαλλία- Σερβία (Α Όμιλος)

Πέμπτη 11 Αυγούστου

01:00

Αυστραλία-ΗΠΑ(Α Όμιλος)

04:30

Βενεζουέλα- Κίνα(Α Όμιλος)

20:15

Βραζιλία-Κροατία(Β Όμιλος)

Παρασκευή 12 Αυγούστου

01:00

Νιγηρία-Ισπανία(Β Όμιλος)

04:30

Λιθουανία-Αργεντινή(Β Όμιλος)

20:15

Κίνα-Αυστραλία(Α Όμιλος)

Σάββατο 13 Αυγούστου

01:00

ΗΠΑ-Σερβία(Α Όμιλος)

04:30

Γαλλία-Βενεζουέλα(Α Όμιλος)

20:15

Αργεντινή-Βραζιλία(Β Όμιλος)

Κυριακή 14 Αυγούστου

01:00

Ισπανία-Λιθουανία (Β Όμιλος)

04:30

Κροατία-Νιγηρία( Β Όμιλος)

20:15

ΗΠΑ-Γαλλία(Α Όμιλος)

Δευτέρα 15 Αυγούστου

01:00

Αυστραλία-Βενεζουέλα( Α Όμιλος)

04:30

Σερβία-Κίνα (Α Όμιλος)

20:15

Νιγηρία-Βραζιλία (Β Όμιλος)

Τρίτη 16 Αυγούστου

01:00

Ισπανία-Αργεντινή (Β Όμιλος)

04:30

Λιθουανία-Κροατία(Β Όμιλος)

Τετάρτη 17 Αυγούστου

17:00

Α1-Β4 (1ος προημιτελικός)

20:30

Α2-Β3(2ος προημιτελικός)

Πέμπτη 18 Αυγούστου

00:45

Β1-Α4(3ος προημιτελικός)

04:15

Β2-Α3(4ος προημιτελικός)

Παρασκευή 19 Αυγούστου

21:30

Νικητής 2ου προημ.-Νικητής 3ου προημ. (ημιτελικός)

Σάββατο 20 Αυγούστου

01:00

Νικητής 1ου προημ.-Νικητής 4ου προημ. (ημιτελικός)

Κυριακή 21 Αυγούστου

17:30

Μικρός Τελικός(Χάλκινο Μετάλλιο)

21:45

Τελικός (Χρυσό Μετάλλιο)

Πάτυ Παναγιωτοπούλου

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο