Με πρωταγωνιστή τον Beaubois πήρε το ντέρμπι η Efes και παρέμεινε αήττητη

Η Anadolu Efes παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα της Τουρκίας νικώντας την Turk Telekom με 86-84 έχοντας πρωταγωνιστή τον Rodrigue Beaubois, ο οποίος χάρισε επί της ουσίας τη νίκη στην ομάδα του.

H Anadolu Efes χάρη σε ένα καλάθι στο τέλος της αναμέτρησης από τον Rodrigue Beaubois επικράτησε επί της Turk Telekom με 86-84 και παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα της Τουρκίας.

Πιο συγκεκριμένα, το "συγκρότημα" του coach Ataman βρέθηκε πίσω μέχρι και με 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, με τον Shane Larkin να αγωνίζεται μόλις 3 λεπτά.

Έτσι, πρωταγωνιστής για την Efes ήταν ο Γάλλος γκαρντ που σημείωσε 19 πόντους και το κρίσιμο καλάθι που "χάρισε" τους δυο βαθμούς στην ομάδα του, που παραμένει χωρίς ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 25-15, 46-38, 65-62, 84-86.