Μιλεντίγιεβιτς: «Δείξαμε χαρακτήρα και αποφασιστικότητα»

Ο Ιάκωβος Μιλεντίγιεβιτς μίλησε στη σελίδα του Ψυχικού στο Facebook για τη σπουδαία χθεσινή νίκη επί του Πανερυθραϊκού για την 4η αγωνιστική της Α2.

Το Ψυχικό έδειξε χαρακτήρα στο χθεσινό παιχνίδι με τον Πανερυθραϊκό για την 4η αγωνιστική της Α2. Παρότι είδε μία διαφορά οκτώ πόντων να εξανεμίζεται σε λιγότερο από τρία λεπτά στις αρχές της τέταρτης περιόδου, κατάφερε να καταβάλει τον πολύ -δυνατό Πανερυθραϊκό στο γήπεδό του με 75-70 και να πάρει το δεύτερο ροζ φύλλο στο πρωτάθλημα.

«Ο Πανερυθραικός είναι ένας πολύ δυνατός αντίπαλος και αυτό φάνηκε στο σημερινό παιχνίδι», δήλωσε στη σελίδα του Ψυχικού στο Facebook ο Ιάκωβος Μιλεντιγιεβιτς, ο κορυφαίος των γηπεδούχων στο συγκεκριμένο ματς με 23 πόντους, εκ των οποίων τους 12 τους σημείωσε στην τελευταία περίοδο.

«Η ομάδα μου πάλεψε σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δείχνοντας χαρακτήρα και αποφασιστικότητα. Βάλαμε κρίσιμα καλάθια που μας οδήγησαν σε αυτή την μεγάλη νίκη. Στόχος μας είναι να γινόμαστε όλο και καλύτεροι ώστε να κερδίζουμε σε κάθε παιχνίδι», συμπλήρωσε ο 23χρονος γκαρντ.