Ολυμπιακός: Πρόβλημα με Jean-Charles, «ησύχασαν» με Martin

Ο Livio Jean-Charles τραυματίστηκε στην γάμπα στο σημερινό ματς του Ολυμπιακού με την Zalgiris, όπου χτύπησε και ο Hassan Martin, ο οποίος πάντως, είπε μετά το τέλος ότι δεν έχει κάτι

Όλα τα ‘χε ο Ολυμπιακός στο σημερινό (1/10) ματς με την Zalgiris, η οποία άλωσε το ΣΕΦ (68-67), οι τραυματισμοί του έλειπαν.

Ο Livio Jean-Charles τραυματίστηκε στην γάμπα στο πρώτο δεκάλεπτο και γι΄ αυτό έπαιξε μόλις 10 λεπτά στο παιχνίδι.

Την αποκάλυψη έκανε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Γιώργος Μπαρτζώκας, ο οποίος είπε μετά το παιχνίδι ότι ο Γάλλος χτύπησε στη γάμπα και γι’ αυτό δεν τον έβαλε άλλο στο ματς μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

Ο παίκτης θα υποβληθεί φυσικά σε εξετάσεις για να φανεί τι έχει.

Στο ματς τραυματίστηκε και Hassan Martin. Ο Αμερικανός που έκανε καλό ματς και ήταν ίσως ο κορυφαίος της ομάδας του, τραυματίστηκε στο χέρι στην 4η περίοδο πήγε στον πάγκο και μάλιστα δεν έπαιξε ως το τέλος.

«Δεν ήταν σοβαρός ο τραυματισμός μου, είμαι εντάξει»

Μετά την λήξη του αγώνα, πάντως, οι «ερυθρόλευκοι»… ηρέμησαν με τον τραυματισμό του Martin, καθώς ο παίκτης δεν έδειχνε να έχει κάτι σοβαρό.

Μάλιστα αυτό το είπε και ο ίδιος ο Αμερικανός μετά το παιχνίδι, καθώς μιλώντας στην κάμερα της Nova είπε για τον τραυματισμό του:  «Δεν ήταν σοβαρός ο τραυματισμός μου, είμαι εντάξει».

Ο Hassan Martin μίλησε και για το ματς και είπε: «Η Ζαλγκίρις βρήκε τα σουτ στο φινάλε. Επιθετικά έπρεπε να κάνουμε καλύτερη δουλειά, θα είμαστε βελτιωμένοι στη συνέχεια. Δεν είχαμε αυτοπεποίθηση, δεν τα καταφέραμε. Πρέπει να νιώθουμε πιο άνετα».

Ο Αμερικανός μίλησε και για το ντεμπούτο του στην Euroleague και τόνισε: «Σίγουρα, ένιωθα άνετα. Έχω παίξει ξανά, απλά όχι στην Euroleague. Ήμουν καλά».