Συνεχίζεται με σπουδαία παιχνίδι σε Νότο και Βορρά η Α2 Γυναικών!

Η δεύτερη αγωνιστική της Α2 Γυναικών συνεχίζεται σήμερα με σπουδαίους αγώνες τόσο σε Νότο, όσο και στο Βορρά.
Συνεχίζεται με σπουδαία παιχνίδι σε Νότο και Βορρά η Α2 Γυναικών!

Η Α2 Γυναικών συνεχίζεται σήμερα και η δεύτερη αγωνιστική τόσο σε Νότο, όσο και σε Βορρά διαθέτει πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια, που τραβούν όλα τα βλέμματα.

Χθες, η κατηγορία "άνοιξε" με τον "περίπατο" της Ηλιούπολης επί του Θησέα Παναγιούδας και σήμερα τα υπόλοιπα παιχνίδια έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. 

Δείτε το πρόγραμμα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος

Σάββατο 24/10

Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 44-82

Κυριακή 25/10

Χίου 12.00 Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου Κανελλόπουλος, Κωστής (Μάρης)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 Χαϊνά, Τσάλλας Γιαν. (Χασάπης)
3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Δαναοί Άργους Τσίγκου, Κουλουμπαρίτσης (Κουλούρης)
«Π. Σαλπέας» 13.00 Φοίνικας Πειραιά-Άρις Καλαμάτας Μαρίγλη, Μυζίκας (Κόλλιας)

Η βαθμολογία:

1. Ηλιούπολη 3
2. Άρις Καλαμάτας 2
3. Άμιλλα Τρίπολης 2
4. Εύνικος 2
5. Ατρόμητος Πειραιά 2
6. Οίακας Ναυπλίου 2
7. Φοίνικας Πειραιά 1
8. Δαναοί Άργους 1
9. Αιγέας Χίου 1
10. Θησέας Παναγιούδας 2

2ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-Αθηναϊκός Καλαρέμας, Αντωνέλου
«Γ. Γεννηματάς» 14.00 Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γαρίνη, Μπαράκου (Τεφτίκης)
Μελισσίων 14.15 ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας Εφραιμίδης, Σπυρλιδάκης (Γολεγού)
Κοντόπευκου 17.00 Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου Κηπώσης, Περδέτζογλου (Ζερδεβάς)

Η βαθμολογία:

1. Αγία Παρασκευή 2
2. Πρωτέας Βούλας 2
3. Σαντορίνη 2
4. ΚΑΟ Μελισσίων 2
5. ΑΕΚ Περιστερίου 1
6. Τερψιθέα Γλυφάδας 1
7. Αμύντας 1
8. Ίκαρος Ικαρίας 1
9. Αθηναϊκός –

3ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

Σ.Σ. Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου Θρασυβουλίδης, Κλεπουσνιώτου (Σάμαλης)
Εκπ. Φρυγανιώτη 16.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου Σαρακενίδης, Σκρίνος (Λαδόπουλος)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας Κολοκυθάς, Κανελλίδης (Αγορογιάννης)
ΔΑΚ Πτολεμαΐδας Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΜΕΝΤ Αναβολή (18/11, 19.00)
Χαλκιοπούλειο Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Λασσάνης Αναβολή

Η βαθμολογία:

1. Πιερικός Αρχέλαος 2
2. Ολύμπια Λάρισας 2
3. ΜΕΝΤ 1
4. Αργοναύτες Αγρινίου 1
5. Λασσάνης Κοζάνης –
6. Νίκη Βόλου –
7. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη –
8. Φίλιππος Βέροιας –
9. Απόλλων Πτολεμαΐδας –
10. Έσπερος Λαμίας –

4ος Όμιλος

Κυριακή 25/10

Επταπυργίου 14.15 Παναθλητικός-Ασπίδα 2001 Ξάνθης Σιταρίδης, Αναστασιάδης Γ. (Αχταρίδης) Αναβολή (15/11, 14.15)
Ιερισσού 13.00 Ιερισσός ’99-Πανόραμα Παπαθανασίου Κ., Αθανασιάδη Β. (Ιωαννίδου)
Πυλαίας 13.30 Α.Ε. Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς Τσαρδούλιας, Αθανασιάδης Α. (Κασαπίδης)
Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Άρης Τζιοπάνος Γ., Παπαδόπουλος Κ. (Αργυρού Μ.) Αναβολή (11/11, 20.30)

Κυριακή 15/11

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καραβάς, Μιχέλης (Δραγκίογλου)

Η βαθμολογία:

1. Απόλλων Καλαμαριάς 2
2. Παναθλητικός Συκεών 2
3. Ηρακλής 2
4. Άρης
5. Α.Ε. Πυλαίας 2
6. Πάνθηρες Καβάλας 1
7. Πανσερραϊκός 1
8. Πανόραμα 1
9. Ασπίδα Ξάνθης 1
10. Ιερισσός 1

 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο