LUAVI header ad

Το Πανόραμα της 26ης Αγωνιστικής της Euroelague

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στην 26η Αγωνιστική της Euroleague
Το Πανόραμα της 26ης Αγωνιστικής της Euroelague

EUROLEAGUE – 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός  96-78

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπαρτσελόνα   80-82

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης – Μπάγερν Μονάχου        68-77

Αλμπα Βερολίνου – Εφές            86-99

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός 71-70

Μπασκόνια – Ερυθρός Αστέρας   71-56

Παρασκευή 28/2/2020

19:00    Χίμκι – Βιλερμπάν (NS1)

20:00    Ζαλγκίρις Κάουνας – Αρμάνι Μιλάνο (NS3)

22:00    Βαλένθια – Φενέρμπαχτσε (NS2)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 26 ΑΓΩΝΕΣ)

Α/Α     ΟΜΑΔΑ                      Ν-Η        ΠΟΝΤΟΙ        ΒΑΘΜΟΙ

1         Εφές                            23-3        2266-2010      49

2         Ρεάλ Μαδρίτης             20-6        2206-2014      46

3         Μπαρτσελόνα               20-6        2190-2033      46

4         Μακάμπι Τελ Αβίβ         18-8        2138-1997      44

5         ΤΣΣΚΑ Μόσχας             17-9        2122-1981      43

6         Παναθηναϊκός              14-12      2248-2216      40

7         Βαλένθια                      12-13      2036-2043      37

8         Ολυμπιακός                  11-15      2083-2113      37

9         Χίμκι                            11-14      2118-2137      36

10        Φενέρμπαχτσε              11-14      1926-1957      36

11        Αρμάνι Μιλάνο             11-14      1934-2002      36

12        Ερυθρός Αστέρας         10-16      1924-1966      36

13        Μπασκόνια                   10-16      1906-2012      36

14        Ζαλγκίρις Κάουνας        10-15      1960-1900      35

15        Aλμπα Βερολίνου          9-17        2152-2266      35

16        Βιλερμπάν                    9-16        1844-2024      34

17        Μπάγερν Μονάχου        8-18        1913-2118      34

18        Ζενίτ                           7-19        1911-2088      33

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27Η)

Τρίτη 3/3/2020

19:00    ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (NS1)

20:00    Ζαλγκίρις Κάουνας – Χίμκι (NS)

21:00    Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (NS2)

21:45    Βιλερμπάν – Βαλένθια (NS)

21:45    Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ Μαδρίτης (NS)

Τετάρτη 4/3/2020

19:45    Φενέρμπαχτσε – Ερυθρός Αστέρας (ΝS)

21:00    Αλμπα Βερολίνου – Μπαρτσελόνα (NS)

21:15    Μακάμπι Τελ Αβίβ – Εφές (NS1)

21:30    Μπάγερν Μονάχου - Μπασκόνια (NS)

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο