LUAVI header ad

Το Πανόραμα των Προκριματικών του Eurobasket 2021

Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία των Προκριματικών του Eurobasket 2021
Το Πανόραμα των Προκριματικών του Eurobasket 2021

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EUROBASKET 2021

2η Αγωνιστική- Αποτελέσματα/Πρόγραμμα

 

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία – Πολωνία        69-80

Ισραήλ – Ρουμανία        (19:00, 24/2)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Πολωνία           1-1        151-144             3

2          Ισπανία 1-1        153-151             3

3          Ισραήλ  1-0        75-71    2

4          Ρουμανία          0-1        71-84    1

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία - Βόρεια Μακεδονία        77-67

Εσθονία – Ιταλία            81-87

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Ιταλία    2-0        170-145             4

2          Εσθονία           1-1        162-159             3

3          Ρωσία   1-1        141-150             3

4          Β.Μακεδονία    0-2        139-158             2

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Δανία – Βέλγιο  (19:15, 24/2)

Λιθουανία – Τσεχία        (19:30, 24/2)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Βέλγιο  1-0        86-65    2

2          Τσεχία  1-0        75-71    2

3          Δανία   0-1        71-75    1

4          Λιθουανία         0-1        65-86    1

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία – Κροατία      (20:30, 24/2)

Σουηδία – Τουρκία         (21:00, 24/2)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Κροατία 1-0        72-56    2

2          Ολλανδία          1-0        72-65    2

3          Τουρκία 0-1        65-72    1

4          Σουηδία            0-1        56-72    1

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία – Γεωργία          90-94

Ελβετία - Φινλανδία       64-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Γεωργία            2-0        190-178             4

2          Σερβία  1-1        170-152             3

3          Φινλανδία         1-1        127-144             3

4          Ελβετία 0-2        152-165             2

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ουκρανία – Ουγγαρία  60-62

Σλοβενία – Αυστρία     85-78

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Ουγγαρία          2-0        139-135             4

2          Ουκρανία          1-1        148-135             3

3          Σλοβενία          1-1        160-155             3

4          Αυστρία 0-2        151-173             2

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γαλλία – Μαυροβούνιο            (19:45, 24/2)

Μεγάλη Βρετανία – Γερμανία   (22:00, 24/2)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Γερμανία           1-0        83-69    2

2          Μαυροβούνιο    1-0        81-74    2

3          Μ.Βρετανία       0-1        74-81    1

4          Γαλλία  0-1        69-83    1

 

Η΄ΟΜΙΛΟΣ

Βουλγαρία – Λετονία     (19:00, 24/2)

Βοσνία – Ελλάδα (21:00, 24/2)  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

            ΟΜΑΔΑ            Ν-Η       Π.         Β.

1          Ελλάδα 1-0        73-63    2

2          Βοσνία 1-0        62-61    2

3          Λετονία 0-1        61-62    1

4          Βουλγαρία        0-1        63-73    1

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο