Το 52-0 των Lakers στις τελευταίες περιόδους (pic)

Οι Los Angeles Lakers κατέχουν το απίστευτο ρεκόρ του 52-0 όταν μπαίνουν στην 4η περίοδο με προβάδισμα στο σκορ.

Οι Los Angeles Lakers έχουν ένα τρομερό στατιστικό του 52-0 στις νίκες όποτε βρίσκονται μπροστά στο σκορ μπαίνοντας στην τελευταία περίοδο το παιχνιδιού.

Μετά τη νίκη των Lakers κόντρα στους Denver Nuggets με 114-108 για τον τέταρτο τελικό της Δύσης στα Playoffs του ΝΒΑ, οι "Λιμνάνθρωποι" έγραψαν ιστορία.

Πιο συγκεκριμένα, οι Lakers έχουν φτάσει σε ένα απίθανο στατιστικό του 52-0 όταν μπαίνουν στην τελευταία περίοδο του αγώνα όταν έχουν προβάδισμα από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Αυτό μάλιστα αποτελεί και το καλύτερο ρεκόρ σε μία τέτοια στατιστική, δείχνοντας τις προθέσεις τους στο τέλος να κερδίσουν τα παιχνίδια και να φτάσουν μέχρι και την κατάκτηση ενός πολύ σημαντικού τίτλου.