Η Βayern πήρε μια εύκολη εκτός έδρας νίκη επί της Vechta.Έτσι με αυτό το αποτέλεσμα η Bayern πήγε στο 16-4.Κορυφαίος για την Bayern ήταν ο Νιcholas Weiler-Babb με τον 25χρονο guard να πετυχαίνει 30 πόντους, έχοντας 11/14 σουτ δείχνοντας ασταμάτητος στην επίθεση οδηγώντας έτσι εκ του ασφαλούς την Bayern σε μια ακόμα νίκη ενώ από κοντά ήταν και οι Johnsοn και Lucic με 17 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 26-22, 44-47, 59-73, 78-93

Η Αlba παραλίγο να δεχθεί ένα μεγάλο σοκ από την ulm. Μέχρι το ημίχρονο η ulm είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά το σημείο που άλλαξε όλος ο αγώνας ήταν η τρίτη περίοδος στην οποία η Alba έσφιξε την άμυνα της ανέβασε τα ποσοστά της στην επίθεση, δέχθηκε ΜΟΛΙΣ 8 ΠΟΝΤΟΥΣ και κατάφερε να φέρει τον αγώνα εκεί που ήθελε εκείνη και ο τέλος με σωστή διαχείριση να πάρει εν τέλει τον αγώνα και να πηγαίνει στο 17-2. Για την ALBA ξεχώρισαν οι Lo,Fontecchio και Eriksson με 17,11 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα:27-18,46-38,54-66,76-84