Οι γηπεδούοχοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια αλλά μερικά ξεσπάσματα των φιλοξενούμενων δεν τους επέτρεπαν να ξεφύγουν με αποτέλεσμα να ”κλείσει” το ημίχρονο με το σκορ στο 32-27. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, με το σκορ στο 34-31 οι γηπεδούχοι εκτόξευσαν την διαφορά. Έτρεξαν σερί 14-0 στα επόμενα 7 λεπτά και έβαλαν τέλος στην υπόθεση νίκης, η οποία ήρθε με το τελικό 71-59.

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 32-27, 52-35, 71-59.

Τορίνο (Μπάνκι):  Βούγιασιτς10 (2), Ποέτα 4, Γκάρετ Ντιάντε 3 (1), Τζόουνς 9 (1), Οκέκε 2, Ουάσινγκτον 3, Πάτερσον 16, Στέφενς, Ιανούτσι 9,  Εμπάκουε 15.

Αρμάνι Μιλάνο (Πιανιτζάνι): Μίτσοφ 9 (2), Τζέρελς 10 (2), Εμπαγιέ 6, Τσιντσιαρίνι 9 (1), Θίοντορ 7 (1), Γκουντάιτις 5, Μπέρτανς 2, Πάσκολ, Κουζίν 2, Αμπάς – Αμπάς, Ταρτζέφκσι 9.