Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος, η οποία επιβλήθηκε της Σάραρι με σκορ 85-89 για την 29η και προ τελευταία αγωνιστική της Α’ Ιταλίας. Με την ήττα αυτή, η Σάσαρι απέτυχε να προσπεράσει την Ρετζιάνα Μιλάνο  και να βρεθεί στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Βενέτσια εδραιώθηκε στην 2η θέση, πίσω απο την Αρμάνι.

Στα του αγώνα, η Σάσαρι ξεκίνησε πιο δυναμικά τον αγώνα και έδειξε να ελέγχει την κατάσταση, καθώς στο τέλος της πρώτης περιόδου είχε προβάδισμα 10 πόντων (30-20). Όμως, στην δεύτερη περίοδο, η Βενέτσια ξύπνησε, έπαιξε άμυνα και με επιμέρους σκορ περιόδου 10-29 βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 40-49. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σάσαρι προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να διεκδικήσει την νίκη στα τελευταία λεπτά με την διαφορά να φτάνει στο καλάθι, αλλά μ’ ένα τρίποντο και ένα δίποντο λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη η Βενέτσια έσβησε και τις τελευταίες ελπίδες της Σάσαρι για νίκη. Τα στατιστικά που ξεχώρισαν ήταν οι 22 ασίστ και το 60% στα τρίποντα για την Βενέτσια. Σε ατομικό επίπεδο ο Πέριτς τελείωσε με 27 πόντους και 8 ριμπάουντ ενώ ο δικός μας Μάικ Μπράμος αγωνίστηκε για 25 λεπτά και πέτυχε 5 πόντους.