Η Armani ζορίστηκε στο Μιλάνο απέναντι στην Trento, αλλά με ηγέτη τον Shavon Shields (24π.) πήρε τη νίκη απέναντι στην αντίπαλο του Προμηθέα στο Eurocup με 82-75.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Armani έδειχνε ότι θα έχει το πάνω χέρι και προηγήθηκε με 19-12. Στην δεύτερη περίοδο, όμως, το σκηνικό άλλαξε. Η Trento έβαλε 32 πόντους στο καλάθι των γηπεδούχων, γύρισε τούμπα το ματς και προηγήθηκε με 44-41 στο ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ταλαιπωρούν την Armani και ήταν και πάλι μπροστά στο σκορ στο 30΄ με 62-60.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ettore Messina με πρώτο και καλύτερο τον Shields αποφάσισαν ότι δεν θέλουν να πέσουν θύμα έκπληξης και μάλιστα μέσα στο σπίτι τους.

Έτσι η Armani πήρε μπροστά και πήρε τελικά τη νίκη με 82-75.

Από τους νικητές κορυφαίος όλων ήταν ο Shevon Shields με 24 πόντους (5/6 βολές, 8/10 δίποντα, 1/1 τρίποντο) και 5 ριμπάουντ. Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Michael Roll με 19 πόντους.

Ο Sergio Rodriguez είχε 10 πόντους και 12 ασίστ. Ο τέως «ερυθρόλευκος» Zach LeDay είχε 10 πόντους, ενώ ένας άλλος παλιός παίκτης του Ολυμπιακού, ο Kyle Hines είχε 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Από την Trento μεγάλο ματς έκαναν οι Gary Browne με 18 πόντους, 8 ασίστ και 4 ριμπάουντ και JaCorey Williams με 15 πόντους και 15 ριμπάουντ!

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 41-44, 60-62, 82-75.