Επικράτησαν οι έδρες! Ο Παναθηναϊκός είναι εκείνος που έφτασε πρώτος στις τρεις νίκες, επικρατώντας του ΠΑΟΚ, με σκορ 64-46. Τα κορίτσια του “Δικεφάλου του Βορρά” κατάφεραν να κρατήσουν μεγάλη αντίσταση απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα, μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (11-11). Στη συνέχεια, οι “πράσινες” ήταν εκείνες που είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και του σκορ, φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη, στην αγωνιστική πρεμιέρα των play off.

Εμφατική εντός έδρας νίκη και για τον Αθηναϊκό, στη “μάχη” με το Ελληνικό, το οποίο και νίκησε με τελικό σκορ 80-57. Η γηπεδούχος ομάδα, ήταν εκείνη που κρατούσε τα “ηνία” από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, καταφέρνοντας με αυτόν τον τρόπο να κάνει το 2-1 στις νίκες, κόντρα στην ομάδα του Ελληνικού. Με αυτόν τον τρόπο, στις φιλοξενούμενες μένει μία ακόμη ευκαιρία για να παραμείνουν ζωντανές στο “κυνήγι” του τίτλου , αφού θα παλέψουν και πάλι με τον Αθηναϊκό, την Τετάρτη (10/04).