Το «λουκέτο» βγήκε επιτέλους από την Α1 Γυναικών και η σεζόν ξεκίνησε. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 72-56 εντός έδρας τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου στο εξ αναβολής της 3ης Αγωνιστικής με το οποίο έγινε η επανεκκίνηση της χρονιάς.

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε μπαστούνια στην αρχή από την ομάδα του Ζωγράφου. Οι φιλοξενούμενους προηγήθηκε με 4-9 στο ξεκίνημα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε σε 11-11, αλλά ο ΕΦΑΟΖ προηγήθηκε με 11-13 στο 10΄.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζωγράφου είχε το πάνω χέρι, προηγήθηκε 11-15, αλλά σιγά ο ΠΑΟΚ έδειξε να ξυπνάει. Οι γηπεδούχες ισοφάρισαν το ματς (22-22) και στην συνέχεια κυριάρχησαν στο παρκέ, πάτησαν το γκάζι, έκαναν ένα επιμέρους σκορ 12-5 και το ημίχρονο έληξε 34-27.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ έκανε επέλαση, ενώ ο ΕΦΑΟΖ δεν μπορούσε να αντιδράσεις. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέβαζε συνέχεια την διαφορά, που έφτασε και στους 23 πόντους (69-46) και το παιχνίδι έληξε τελικά 72-56.

Από τον ΠΑΟΚ κορυφαίες ήταν οι Mayo (27π., 7ριμπ.) και Akl που πέτυχε double – double (14Π., 10ριμπ.), ενώ από τον ΕΦΑΟΖ πρώτες σκόρερ ήταν η Βαμβακά (12π., 5ριμπ.), Θεοδωρομανωλάκη (12π., 5ριμπ.).