Ο ΕΦΑΟΖ μπορεί να μην έλαμψε σε ένα ματς που δεν το λες και εντυπωσιακό από πλευράς θεάματος. Πήρε όμως αυτό που ήθελε. Η ομάδα του Ζωγράφου πήρε τη νίκη με 44-40 απέναντι στην Δάφνη Αγίου Δημητρίου στην 10η Αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Δάφνη το πάλεψε, αν και ο ΕΦΑΟΖ ήταν μπροστά στο σκορ και στα δυο 10λεπτα (14-12 στο 10΄  και 24-21 στο 20΄).

Στην 3η περίοδο ο ΕΦΑΟΖ ήταν μπροστά με 9 πόντους στο 30΄ (39-30). Στην 4η περίοδο έγινε μάχη σώμα με σώμα αν και οι γηπεδούχες είχαν ένα προβάδισμα έστω και μικρό.

Στο 1΄22΄΄ πριν την λήξη η Δάφνη Αγίου Δημητρίου μείωσε σε 42-39 με δίποντο της Γκριτζά, αλλά η Ζουρνή είχε κρύο αίμα και έκανε το 44-39 με 2/2 βολές στο 1΄.20΄΄. Οι δυο ομάδες ήταν άστοχες στη συνέχεια και το τελικό 44-40 διαμορφώθηκε με 1/2βολές της Γκριτζά στα 0,6΄΄.