Ο Παναθηναϊκός δεν ίδρωσε και πολύ σήμερα. Το τριφύλλι με τις μηχανές του να δουλεύουν στο ρελαντί, έκανε υγιεινό περίπατο στου Ζωγράφου, καθώς κέρδισε με 68-44 τον ΕΦΑΟΖ στην 1η Αγωνιστική του Β’ Γύρου της Α1 Γυναικών.

Έτσι οι πράσινες πήγαν στο 9-1 και έμειναν στην κορυφή της κατάταξης μαζί με τον αιώνιο αντίπαλό τους, τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός δεν συνάντησε αντίσταση από την ομάδα του Ζωγράφου και μάλιστα το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο τα λέει όλα, καθώς ήταν 26-5 υπέρ του τριφυλλιού.

Οι πράσινες δεν είχαν θέματα ούτε στα υπόλοιπα 30 λεπτά του αγώνα και έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνα.