ΠΑΟΚ και ΕΦΑΟ Ζωγράφου έδωσαν το τελευταίο τους παιχνίδι για  την Β΄ φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών με τους «Θεσσαλονικείς» να επικρατούν εκτός έδρας με 63-53. Έτσι ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους για την κανονική περίοδο στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος, συγκεντρώνοντας 24 βαθμούς, ενώ στα paly off θα αντιμετωπίσουν με πλεονέκτημα έδρας τα Χανιά. Στην αντίπερα όχθη οι ηττημένοι τερμάτισαν στην έκτη και τελευταία με 18 βαθμούς.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο  σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο η ποιότητα των φιλοξενουμένων έκανε τη διαφορά, με αποτέλεσμα το τελικό 63-53.

Κορυφαία για την νικήτρια ομάδα ήταν η Mayo , η οποία ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους (9/11 βολές, 6/14 δίποντα, 3/8 τρίποντα). Παράλληλα μάζεψε και 7 ριμπάουντ σε 40 λεπτά συμμετοχής. Πολύ καλή παρουσία είχε και η Akl, καθώς σημείωσε 16 πόντους.

Στον αντίποδα ξεχώρισα οι Θεοδωρομανωλάκη και Κεσσέ, οι οποίες πέτυχαν από 15 πόντους αμφότερες..

Tα δεκάλεπτα: 21-15, 20-20, 5-12, 7-16