Ο ΠΑΟΚ έχοντας το μαξιλαράκι των δύο νικών από την κανονική περίοδο κόντρα στη Νίκη, ήθελε μόλις μία νίκη για την εξασφάλιση της έβδομης θέσης.Τελικά οι Θεσσαλονικείς πήραν το ροζ φύλλο που ήθελαν, χάρη στην εξαιρετική τέταρτη περίοδο και ολοκλήρωσαν την σεζόν έβδομοι. Οι παίκτριες του Κεραμιδά εκκίνησαν δυναμικά και πήραν προβάδισμα 10 πόντων (25-15). Οι φιλοξενούμενες απάντησαν με ένα επιμέρους 18-28 για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο στην ισοπαλία (43-43). Οι γηπεδούχες στο τρίτο δεκάλεπτο είχαν ένα μικρό πλεονέκτημα, όντας με τρεις πόντους μπροστά (60-57). Παρόλα αυτά το σύνολο του Λαμπρόπουλου έμεινε από δυνάμεις στο τέλος κι οι “ασπρόμαυρες”το εκμεταλλεύτηκαν και με ένα 23-8 και επικράτησαν εν τέλει με άνεση.

Κορυφαίες για τις νικήτριες ήταν οι Madden και Hollivay με την πρώτη να σημειώνει 18 πόντους και 11 ριμπάουντ και τη δεύτερη να πετυχαίνει 17 πόντους και 7 ριμπάουντ. Διψήφιες ήταν τόσο η Καρλάφτη όσο και  η Κιλαζίδου που έβαλαν από 13 πόντους έκαστος. Στον αντίποδα και οι φιλοξενούμενες είχαν τέσσερις διψήφιες με πρώτη σκόρερ να είναι η Young με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ και τις Δανδουλάκη, Ο’ Dwyer και Ντάλα να ακολουθούν με 15, 12 και 11 πόντους αντίστοιχα.

ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 83-65
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Τσιαπλής-Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 25-15, 43-43, 60-57, 83-65
ΠΑΟΚ (Κεραμίδας): Χολιβάι 17, Μάντεν 18, Χαιριστανίδου 4, Στεφανάκη Ε. 5(1), Μηνοβγίδου, Κατσαμούρη 8, Σοφιανάκου, Στεφανάκη Ι. 5(1), Τόλη, Καρλάφτη 13(3), Κιλαζίδου 13.
Νίκη Λευκάδας (Λαμπρόπουλος): Παπουτσοπούλου, Χασάπη, Ντάλα 11(1), Δανδουλάκη Μ. 15(2), Δανδουλάκη Α. 5(1), Μαραγκού, Ρομποτή, Τσαβόνι 5, Γιανγκ 17(3), Οντουάιρ 12(1).