Ο ΠΑΣ Γιάννινα  ολοκλήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις τους για την φετινή σεζόν της Α1 Γυναικών, καθώς οι « Ηπειρώτες» επικράτησαν εντός έδρας των Χανίων με 78-60. Έτσι  έφτασαν τους 21 βαθμούς, παραμένοντας όμως στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι ηττημένοι τους 22 και την τέταρτη.

Το ματς ήταν αμφίρροπο για ένα ημίχρονο, με τους «Kρητικούς» να πηγαίνουν στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ με 38-31. Ωστόσο η τρίτη περίοδος ήταν η πλέον καθοριστική για την εξέλιξη το αγώνα, με τους γηπεδούχους να τρέχουν ένα επιμέρους 30-9, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη. Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, ,με το τελικό 78-60 να σφραγίζει τις προσπάθειες των αθλητριών.

Κορυφαία για τον ΠΑΣ ήταν η Brown, η οποία σημείωσε 24 πόντους με 3/4 βολές, 7/8 δίποντα και 2/7 τρίποντα. Παράλληλα μοίρασε 6 ασίστ και μάζεψε 4 ριμπάουντ σε 38:37. Πολύ καλή παρουσία είχε και η  Βανέσσα Πανούση, προσθέτοντας άλλους 20. Τέλος για τα Χανιά ξεχώρισαν οι Jackson με 13 και Ψυχογιού με 12.

Τα δεκάλεπτα: 17-21,14-17, 30-9,17-13