Παρά το γεγονός πως είδαν τον αντίπαλό τους να επιστρέφει μέσα σε λίγα λεπτά από το -11 στη δεύτερη περίοδο, τα Χανιά κατάφεραν να επικρατήσουν με 70-62 της Νίκης Λευκάδας, φτάνοντας τις 2 νίκες στη φετινή Α1 Γυναικών.

Οι Κρητικές ήταν εμφανώς η καλύτερη ομάδα της αναμέτρησης στο μεγαλύτερο διάστημά της, φτάνοντας μέχρι και το +13 στην 4η περίοδο, αλλά είδαν τις φιλοξενούμενες να τις απειλούν μειώνοντας δις στους 5 μέχρι και το 37′ (63-58).

Για τις νικήτριες, ξεχώρισε το δίδυμο των Harris και King με 40 κοινούς πόντους, ενώ ακόμα 15 πόντους- 6 ριμπάουντ- 5 ασίστ προσέθεσε και η Delic.
Από την άλλη μεριά, για τη Νίκη, που παραμένει χωρίς νίκη μετά από 4 ματς, πρώτη σκόρερ και κορυφαία ήταν η Young με 23 πόντους με 7-19 σουτ.

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 34-31, 53-42, 70-62

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.