Με την Κορρέ να βρίσκεται σε τρομερό βράδυ και να… βομβαρδίζει με 18 ολόκληρους πόντους και 2 τρίποντα το αντίπαλο καλάθι, η Ηλιούπολη κατάφερε να ξεπεράσει χάρις σε ένα δυναμικό ξέσπασμα στην 4η περίοδο την αντίσταση του Άρη με 53-38 για τους αγώνες κατάταξης της Α2 Γυναικών -συνεχίζοντας έτσι να ελπίζει για την άνοδό της στην Α1 σε περίπτωση αποχώρησης κάποιου συλλόγου μέχρι και την ύστατη στιγμή.

Mετά από μια πρώτη περίοδο όπου η αρμάδα της Θεσσαλονίκης σκόραρε μόλις 5 πόντους κατάφερε κάπως να ισορροπήσει την κατάσταση μέχρι και το τελευταίο δεκάλεπτο, όπου ο οργανισμός της Αθήνας με ένα μεγάλο 18-11 σερί κατόρθωσε να ξεφύγει ακόμα περισσότερο στο σκορ και να φτάσει σε μια εύκολη μάλλον επιτυχία.

Διαιτητές: Δολγύρας-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 16-5, 25-17, 35-27, 53-38

Ηλιούπολη (Φέξης): Κάραλη 12(1), Αρβανίτη 2, Διαμαντοπούλου, Τσαγκαροπούλου 4, Σλούκα 3, Κορρέ 18(2), Καριοφυλλη 3(1), Γκουζέλου, Αλεξία 11.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 7(1), Κυρπιλζίδου, Ευφραιμίδου, Τζημορώτα, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 8(2), Κουματσιώτου 4, Παπαϊωάννου 2, Μιχαηλίδου 7(1), Δροσούνη 3, Βλάχου Μ. 7, Νταουντάκη.