Σπουδαία νίκη για την εξ’ αναβολής 16η αγωνιστική της Α2 Γυναικών πέτυχε ο Αμύντας στην Σαντορίνη. Έτσι οι “πορτοκαλί” έμειναν στην 2η θέση, την ώρα που οι νησιώτισσες είναι έκτες στην κατάταξη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο στο 2ο και το 3ο ήταν καλύτερες και προηγήθηκαν με 50-47. Παρόλα αυτά η τέταρτη περίοδος άνηκε πάλι στις φιλοξενούμενες οι οποίες με ένα επιμέρους 11-19 πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΕ Σαντορίνης – Αμύντας 61-66
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 19-28, 34-35, 50-47, 61-66
AE Σαντορίνης (Μάμμος): Τσούπα Μ. 4, Σιγάλα , Αξιοπούλου 14, Ρεντζεπερη 11, Παπαμαρκακη 17 (3), Σπηλιώτη 9, Πετράκη, Τσούπα Π. 6.
Αμύντας (Δρακάκη-Λιάκου): Κλείτσα 3 (1), Μαργώνη, Κοντογιάννη, Λιναρά, Πατσιώτη 3, Πολιτοπουλου 10, Ντάνου Λ. 32 (6), Μαζαράκη, Αθανασούλια 6 (2), Ντάνου Μ. 10,  Βαρβιτσιώτη 2, Σιδηροπούλου.