Από την έδρα του ΟΑ Χανιών με σκορ 73-58 πέρασε ο Παναθηναϊκός σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Οι “πράσινες” επέστρεψαν στις νίκες μετά την κακή εμφάνιση και την ήττα από τα Μελίσσια.

Το σύνολο του Γιώργου Καντζιλιέρη παρουσιάστηκε απόλυτα έτοιμο και είχε τον έλεγχο του αγώνα στα περισσότερα λεπτά. Ο ΟΑ Χανίων μπόρεσε να είναι απειλητικός μόνο στο πρώτο ημίχρονο, γνωρίζοντας ακόμη μία ήττα στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 18-26, 34-35, 48-56, 58-73
Διαιτητές: Ασημακάκη-Τσακιράκη
ΟΑ Χανίων (Μανουσάκης): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 11(3), Σκουμπάκη, Δρικάκη, Κουφογιάννη 19(3), Ψυχογιού 11, Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη, Δασκουλίδου 3(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή, Μούλη 19, Κοίλια Π. 2, Κοίλια Ν. 3(1), Καλαμπάκου 21(3), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 2, Σλούκα 7(1), Σιγάλα, Βασιλάκη, Εζέτζα 19, Ακρίβου.