Ολοκληρώθηκαν και οι αγώνες κατάταξης της Α2 Γυναικών ανάμεσα στις ομάδες που τερμάτισαν στη 2η θέση των 4 ομίλων στην κανονική διάρκεια, με σκοπό τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για την κάλυψη κενών θέσεων ανόδου στην Α1 κατηγορία Γυναικών της επόμενης σεζόν.

Στο 1ο από τα 2 παιχνίδια, η Ηλιούπολη ήταν αυτή που πήρε το «ροζ φύλλο» αγώνα στο παιχνίδι με τον Αμύντα, αφού επικράτησε με 76-70. Η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να παγιώσει μια διψήφια διαφορά από το τέλος του 1ου ημιχρόνου μέχρι και την 3η περίοδο, με την ομάδα απ’ τον Υμηττό να προσπαθεί ανελλιπώς να επιστρέψει στο ματς, κάτι που το κατάφερε, αλλά η επιστροφή έμεινε… στη μέση. Η Αλεξία με 22 πόντους και η Κορρέ με 19 ήταν οι κορυφαίες για τις νικήτριες, ενώ απ’ τον Αμύντα ξεχώρισε η Λία Ντάνου με 25 πόντους.

Ηλιούπολη  76-70  Αμύντας
Διαιτητές: Γρίβα, Λεβεντάκος.
Δεκάλεπτα: 21-21, 47-34, 58-49,76-70
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Φέξης): Αλεξία 22, Κάραλη 11, Διαμαντοπούλου 3 (1), Τσαγκαροπούλου 10, Σλούκα 5 (1), Κορρέ 19, Καριοφύλη 2, Γκουζέλου 4, Αρβανίτη.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Κλείτσα 2, Μαργώνη 4, Κοντογιάννη 6 (1), Λιναρά 2, Πατσιώτη 4, Πολιτοπούλου 14 (1), Ντάνου Λ.25 (2), Μαζαράκη 6, Αθανασούλια, Ντάνου Μ. 2, Βαρβιτσιώτη Σ. 5, Σιδηροπούλου.

Στο 2ο παιχνίδι, ο Άρης επικράτησε των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη με 65-60 σε ένα πολύ ωραίο ματς. Παρ, ότι οι «κιτρινόμαυρες» μπήκαν δυνατά στην 1η περίοδο (20-11), οι γηπεδούχες ανέκαμψαν και πήραν προβάδισμα στο ημίχρονο (33-31). Στο 2ο ημίχρονο όμως το συγκρότημα του Σίμου Συρόπουλου επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, διατηρώντας το προβάδισμά του μέχρι και το τέλος του αγώνα. Η Μιχαηλίδου ήταν η 1η σκόρερ για τις νικήτριες (17 πόντοι), με τις ηττημένες να έχουν σε εξαιρετική μέρα τις Στέργιου (20 πόντοι, 3 τρίποντα) και Παπαρδέλα (18 πόντους), κάτι όμως που δεν ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  60-65  Άρης
Διαιτητές: Τσάνταλη, Κωνής.
Δεκάλεπτα: 11-20, 33-31, 45-49, 60-65.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ (Μελετιάδης): Γράψα 4, Στέργιου 20 (3), Παπαδοπούλου 6, Παπαρδέλα 18(1), Γραμματικοπούλου 7 (1), Τσαλή 5 (1).
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 8 (2), Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 3 (1), Τσαμπούρη 16 (2), Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 11, Δροσούνη, Βλάχου, Νταουντάκη 4, Μιχαηλίδου 17 (1).