Την τρίτη θέση στο Κύπελλο Γυναικών κατέκτησε η Νίκη Λευκάδας μετά την νίκη επί του Πρωτέα Βούλας στο μικρό τελικό με σκορ 71-45.

Η τυπικά γηπεδούχος Νίκη ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, όμως από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά οι παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα ανέβασαν ρυθμούς καταφέρνοντας αρχικά να πάρουν μία διαφορά 10 πόντων(28-18), η οποία στην συνέχεια αυξήθηκε αφού η Νίκη μπόρεσε να κρατήσει τον Πρωτέα χωρίς να σκοράρει για σχεδόν 5 λεπτά. Με την λήξη του ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται 12 πόντους διαφορά(40-28). Ο Πρωτέας Βούλας δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα η Νίκη να ”τελειώσει” το παιχνίδι στα τελευταία δέκα λεπτά με ένα επιμέρους 17-4. Σε μεγάλη μέρα για την ομάδα της Λευκάδας ήταν  η Μπράουν που σκόραρε 27 πόντους (!) έχοντας 13/17 σουτ. Επίσης αρκετά βοήθησε και η Στάρα με 14 πόντους ενώ από τον Πρωτέα Βούλας ξεχώρισε η Σπυριδοπούλου με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 40-28, 54-41, 71-45

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 6, Τελίδου 4, Καμπουράκη 6, Μπράουν 27, Αρώνη, Γούναρη, Ψυχογιού 6, Κέιντυ 8, Παπαδοπούλου, Λιβιτσάνου, Στάρα 14, Μπάρκα.

Πρωτέας Βούλας (Δάγλας): Καρλάφτη 2, Γουάιτ 11, Κίτσιου, Σπυριδοπούλου 15, Κολλάτου 6, Ράτζα 6, Σκμπρα, Τσιχλάκη, Μυλωνάκη 5, Χαυζηγιακουμή, Αναστασοπούλου, Κορρέ.