Μεγάλη νίκη πρόκριση πήρε ο Ίκαρος Καλλιθέας στα Πατήσια, καθώς επικράτησε με 55-48 του Σπόρτιγκ και έτσι πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γυναικών. Σπουδαία νίκη πέτυχε και ο Άρης Πετρούπολης κερδίζοντας εκτός έδρας με 62-54 τον ΓΣ Ηλιούπολης.
Αναλυτικά όλα τα σημερινά παιχνίδια:
1ος Όμιλος – Α’ Φάση
Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας 48-55
Διαιτητές: Γρίβα , Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα : 18-19, 30-29, 36-40, 48-55
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος , Δήμου): Σερέπα , Δανούση 2, Μπρέλλου 2, Βαφειάδη 15(1) , Λέρη, Μουζάκη 5, Κριμιτζά , Ιωαννίδου 15(3), Σιδέρη , Δανδουλάκη M. 9
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Παναγιωτόπουλος) : Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 5(1) , Στεφάνου 7, Ευμορφοπούλου 7 , Παναγιωτοπούλου , Ρουμπελάκη 11(1) , Ζαχαράκη 3(1) , Ζότοβα 8(2) , Λίτσι 12, Τσαφαρά
ΣΔΥ Τρίπολης – Φάρος Κερατσινίου 30-68
Διαιτητές Κουτσοδήμος , Μαυρατζάς
Δεκάλεπτα: 02-11, 13-26, 16-48, 30-68
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Πολυζωγόπουλος) : Ντρέβου 1, Μπέκα 4, Αρβανίτη , Μπαρουξή 14, Αλεξοπούλου, Νασιοπούλου, Κοσκινά 6, Κωτσιοπούλου, Τζάνη 5
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης , Καραπακλάς) :Καρακασίδου 8 , Βράκα 13(1) , Χατζηλεοντή 6 , Αθανασίου 2, Γκριτζά 8 , Κεχαγιά 12(2) , Μωϋσιάδου2 , Σπυριδονίδου 2, Ακρίβου 2, Αλεξανδρίδου 8 , Πετράκη 5
ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Πετρούπολης 54-62(20-34)
Διαιτητές : Αντωνίου Τσολάκος
Δεκάλεπτα : 12-21, 20-34, 38-49, 54-62
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Σταμέλλος, Φέξης): Παππά 4(1), Γεωργούση 17(2), Θεοδώρου 8, Κολοβού 8(1), Χριστοδούλου, Πριόνα 10(1), Λελεδάκη, Καββαδά, Λεντζάκη, Μπακαλέξη 2, Τζέμη 5, Δαμουλάκη.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Κάββουρας): Φάσουρα, Ναυροζίδου 9, Ντακόλια, Μαρίνη, Λουκάτου 13, Τζαμαρία 2, Ντάνου 4, Χιώτη 11, Χρονοπούλου 2, Τσέρου 12(3), Τσουμάνη 10, Στεφανίδου.
Ελευθερία Μοσχ. – Κυρίαρχοι 59-36
Διαιτητές : Γιακείμη , Αργυρούδης
Δεκάλεπτα : 20-15, 33-20, 44-24, 59-36
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 12(1), Πασχοπούλου, Δεγαϊτα 6, Καλάγια 1, Ζαχαράκη Μ. 10, Μούλτση 4, Σπαθάρη 5, Χελιώτη 12, Κούτρα, Προέδρου, Καρανάσιου 9, Κρίτσαλου.
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Καρακλή, Σταθάκη 1, Κοκκίνη 4, Καλάγια 1, Χασαπίδου 3, Νεαρχάκου 13 (1), Κοντοδιού 3 (1), Ιντσαμπούν 2, Χατζηγεωργίου 7, Θεοφίλου, Βόπη 9, Παπακωνσταντίνου 2.
Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
Αγ. Παρασκευή-Πήγασος Κρεμ. 81-50
Μελισσίων 13.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Αρκάδι 58-49
2ος Όμιλος – Α’ Φάση
Σέρρες-Απόλλων Καλ. 18-55
Διαιτητές: Μπακάλης-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 2-6, 9-18, 15-36, 18-55
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Ανδρεάδη, Τόγα 14(1), Μπακιρτζίδου 2, Τσιαμπάζη, Λαδοπούλου Κ. 2, Λαδοπούλου Ζ., Στεφανίδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 6, Ιγγλέζου 6, Παπαρέντη 4, Τσίτσου, Παλλάνη 3(1), Καλαντίδου, Ακσεχέρογλου 13, Σολωμού 9, Φλώρου 6, Καϊμακτσή 8.
Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 68-28
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 20-11, 33-16, 55-22, 68-28
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 4, Κωτούλα 17, Γιαννούδη 1, Τσακίρη, Τσαμπούρη 12(3), Μαργαρίτη 6, Κομνηνού 9, Γεροστεργίου 8, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 5, Καρακούλα 6.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Καριώτη Μ. 5, Καριώτη Κ., Τερλίδου, Βαρσάμη 2, Αρσένογλου, Φούντα, Γαϊτάνη Ε. 11, Γιαντσιώρη 7, Αλεξοπούλου, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.
Ολυμπιακός Β.-Ασπίς Ξ. 69-44
Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-27, 52-31, 69-44
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μπορίνος): Κυριατζίδου 15(2), Σαρακατσάνη 3(1), Παγκαλίδου 8(1), Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 14, Χούτα 2, Ντελή, Δημητριάδου 6, Ζήτη 2, Αγκάνη 5, Διαμαντοπούλου 4, Κοτσιάφτη 6.
ΑΣΠΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 9(1), Κουτρουβέλη 3(1), Παπαδοπούλου 4, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 5, Σαρβάνη 2, Μαμαλίγκατζη 14(2), Καραλίδου Β. 3(1), Παπαϊωάννου 1.
Ολύμπια Λάρ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. 50-45
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 12-13, 25-27, 40-39, 50-45
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 10, Κυριτσάκα 9, Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 1, Κουτσουνούρη 21(3), Καλλίδη 5(1), Κυλεργιώτη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 2, Καλομιτσίνη 7(1), Ταυροπούλου, Μούρτου 5, Ψαρρά 18(3), Παπαδάκη 13(1), Σαλαμάνη, Βασλαματζή
Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου
ΕΟ Σταυρούπολης-Πυλαία 56-72
photo: www.arcadiasports.gr