Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο φιλικό τουρνουά «Βeirut Internatiotal Women Basketball Τournament», που διεξάγεται στον Λίβανο, η γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού. Οι “Πράσινες” επιβλήθηκαν με 65-79 της Τσέλιε, πετυχαίνοτας την δεύτερη νίκη τους στη διοργάνωση.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ με την πρώτη περίοδο να λήγει 21-22 για τον Παναθηναϊκό και την Ντέλβα να πρωταγωνιστεί. Στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, η Ατλέτ Τσέλιε προηγήθηκε με 8 πόντους(32-24, 7:30″). Οι παίκτριες του Πέτρου Πέτρα επανήλθαν άμεσα και με την Αλμπάνεζ να οδηγεί το σκοράρισμα οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα με το σκορ στο 36-43 υπερ τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο μεγαλύτερο μέρος. Η Τσέλιε κατάφερε να μειώσει στους 3(47-50) όμως η Κόνιαλη με εύστοχο τρίποντο ανέβασε τη διαφορά στους 6(47-53), 4 λεπτά πριν την λήξη της τρίτης περιόδου. Η ομάδα από την Σλοβενία επανήλθε μειώνοντας στους 2(51-53, 1′), όμως η Αλμπάνεζ με 2 εύστοχες βολές διαμόρφωσε το 51-55 του τρίτου δεκαλέπτου.  Στα τελευταία καθοριστικά λεπτά, οι “Πράσινες”, με τις Ντέλβα και Αλμπάνεζ να ηγούνται των προσπαθειών, ανέβασαν την διαφορά για πρώτη φορά σε διψήφιο αριθμό(53-64, 7′). Η άμυνα ζώνης του ‘”τριφυλλιού” δημιούργησε πολλά προβλήματα στην επίθεση των Σλοβένων, με την διαφορά να φτάνει ακόμα και στους 19(60-79, 1’), πριν το τελικό 65-79.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 36-43, 51-55, 65-79

Παναθηναϊκός : Δανούση 3, Καλημέρη 6, Κόνιαλη 8 (2), Σλούκα 8 (2), Διέλα 2, Πατεράκη 5, Ντέλβα 17, Κυριακοπούλου 4, Αλμπάνεζ 18 (4), Λύμουρα 8.