Την πρώτη της νίκη στην Α1 πέτυχε η Αναγέννηση Ρυσίου, η οποία επικράτησε του Αρη με 62-56 σε ματς θρίλερ. Κορυφαία για τις νικήτριες η Σταυρίδου με 16 πόντους. Πολύ καλή παρουσία είχαν οι Σκιαδοπούλου με 14 και Αυτζή με 12 πόντους.

Το Ρύσιο είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο με διαφορές 7-10 πόντων. Ο Αρης όμως, μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένος να γυρίσει το παιχνίδι και τα κατάφερε μέχρι ένα σημείο. Τελευταίο προβάδισμα για τον Αρη ήταν το 56-54 στο 35′. Η ομάδα του Μασλαρινού έπαθε μπλακ άουτ, έμεινε άποντη μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα. Εντυπωσιακή για ακόμα ένα παιχνίδι η Ολιβερ, η οποία πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 20 ριμπάουντ!