Με… ισοπαλία έληξε ο αγώνας του Ολυμπιακού με την Βίσλα Κρακοβίας, αφού οι αθλήτριες του Γιώργου Παντελάκη αναδείχθηκαν ισόπαλες με 63-63 και πλέον καλούνται να λύσουν τις διαφορές τους στον επαναληπτικό της Πολωνίας (12/10)

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε αρκετά καλά το παιχνίδι παίρνοντας ένα γρήγορο προβάδισμα με 5-0, το οποίο κατάφερε να ανατρέψει στη συνέχεια η Βίσλα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 17-19. Στη δεύτερη περίοδο οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν με δύο τρίποντα της Σπυριδοπούλου να ισοφαρίσουν σε 23-23, όμως η ομάδα της Κρακοβίας πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με προβάδισμα τριών πόντων (29-32).

Στο δεύτερο ημίχρονο η πολωνική ομάδα ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να πάρει μία σημαντική διαφορά, με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να απαντήσει, κι έτσι έμεινε πίσω στο σκορ με δέκα πόντους (41-51). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός κατάφερε πολύ γρήγορα να επιστρέψει στο ματς (52-54) και να πάρει το προβάδισμα (56-55). Τελικά το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 63-63, με τις δύο ομάδες να καλούνται να λύσουν τις διαφορές τους στον επαναληπτικό της Πολωνίας (12/10).

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 29-32, 41-51, 63-63.

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Τόμας 10 (1), Μάζιτς 5, Σταμάτη 8 (2), Αυτζή, Σπυριδοπούλου 6 (2), Παυλοπούλου 12 (2), Σωτηρίου 12 (1), Λίτσι, Τζόνσον 10, Κοσμά.

Βίσλα Κρακοβίας (Σέβτζικ): Ρούσελ 12, Κάναντα 10, Μάνσο 14 (2), Ορόζοβα 6 (2), Ζιέταρα, Κόντε 14 (2), Μούγιοβιτς, Νιτζβιέτζκα, Αραούχο 7 (1), Γιακούμπιουκ.