Με νίκη που πέτυχε στην παράταση, το Π. Φάληρο είναι εκείνο που θα αγωνιστεί στην Α2 κατηγορία (Όμιλος Νότου), από την νέα σεζόν. Αντίπαλός του, ήταν η Ελευθερία Μοσχάτου, η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 53-48. Το τέλος της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης, ήταν 41-41, με τις φιλοξενούμενες να “κλειδώνουν” την πολυπόθητη νίκη στα επιπλέον λεπτά, κάνοντας το 2-0 (είχε υπερισχύσει και στο προηγούμενο ματς του ΣΕΦ, με 56-54), κατακτώντας την πρώτη θέση.

Από την άλλη, την τρίτη θέση κατέλαβε ο Φοίνικας Πειραιά, που πέτυχε το 2-0, με 63-24 κόντρα στον ΑΟΝΑ και αφού είχε επικρατήσει και στην προηγούμενη αναμέτρηση, με 44-41.

Ελευθερία Μοσχάτου – Π. Φάληρο 48-53
Διαιτητές: Παπαφωτίου  – Μηλαπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-08, 18-16, 35-28, 41-41(κ.α.), 48-53.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 9, Κοκκίνη 5 (1) , Γιαπαλάκη , Γαλαχουσίδη 4, Τρύφωνα 8, Κωνσταντίνου 15, Εξουζίδου  2, Καλάγια 2, Μάνου 3.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης , Γιαμπάνης): Τσίκουτα 2, Λόξα 2, Μουζούκη 6,  Δεγαίτη 11,  Ζαχαράκη Ε., Βασσιλάτου , Θεοδωρομανωλάκη 18 (2) , Ζαχαράκη Μ. 14.

Φοίνικας Πειραιά – ΑΟΝΑ 63-24
Διαιτητές: Λάτσης – Ηπιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 11-07, 36-17, 55-17, 63-24.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Νανάκος): Λιβανού 10, Τουρνατζή  7, Δαριώτη 7 (1) , Μανουρά Μούλτση 10 (2) , Ζαχαροπούλου 10, Παπακωνσταντίνου  Μ., Ζεβαχιργιάν 4, Παίδα 2, Καρανάσιου 2, Βράκα 11
ΑΟΝΑ (Κουκουζέλης , Αδάμης): Δερβίση , Παναγιωτονάκου , Λύρου 4, Φωτεινοπούλου 6 , Παυλοππούλου 9 (3) , Καναβούρα 3, Παπακωνσταντίνου Α. , Χατζόγλου 2, Ηλιάδη , Καραγιάννη