Η ομάδα από την Κωνσταντινούπολη επιβλήθηκε της Εκατέρινμπουργκ με 70-61 και μπορεί να δυσκολεύτηκε στην αρχή του αγώνα και να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 28-33, όμως έχοντας επιμέρους σκορ 21-13 στην 3η περίοδο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να το διατηρήσει μέχρι τέλους.

Τα δεκάλεπτα:

10-14, 28-33, 49-46, 70-61.

Φενέρμπαχτσε (Οκούλ): Μπίλγκιτς 6 (2), Κόρα, Κορκμάζ, Γκιουλτσάν, Βανταρλί 4, Βεραμέγιενκα 13 (2), Πάρκερ 4, Λάβεντερ 21, Γκρούντα 5, Κουΐγκλεϊ 17 (2), Ουράλ.

Εκατερίνμπουργκ (Λάνγκε): Λιτλι 6, Αρτεσίνα, Τόρενς, Μπάριτς 11 (1), Νόλαν 2, Βιέρου, Τόλιβερ 7 (1), Ταουράσι 26 (4), Μέσεμαν 2, Γκρίνερ 7.

Στο δεύτερο ημιτελικό η Ντινάμο Κουρσκ χρειάστηκε το πεντάλεπτο της παράτασης κόντρα στην USH Πράγας όμως επιβλήθηκε στο τέλος με 87-80, με την κανονική διάρκεια να κλείνει στο 77-77. Η υπεροχή της Ντινάμο ήταν ξεκάθαρη στην παράταση με την ομάδα από την Πράγα να μένει από δυνάμεις και να βάζει μόλις 3 πόντος.

24-26, 46-44, 60-62, 77-77

Ντιναμό Κουρσκ (Μοντέλο): Βαντέεβα 18, Τσιάκ 6, Πρινς 6 (1), Λογκούνοβα 4, Βίντμερ 6, Κιρίλοβα 5 (1), Κρουζ 9, Ογκβουμίκε 5, ΜακΚότρι 28 (2)

USH Πράγας (Χείκοβα): Βον 4, Ντουπρέ 39, Πέτροβιτς 6, Χασούνοβα 2, Παλάου 5 (1), Ξαργκάι 16 (2), Έλτοβα 6, Βιοραλόβα 1, Στάινμπεργκα 1