Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 53-74

Μεγάλο διπλό για τη Νίκη Λευκάδας μέσα στη Δάφνη. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο για τρία δεκάλεπτα με τη Νίκη όμως να έχει το ισχνό προβάδισμα. Στη τέταρτη περίοδο όμως οι φιλοξενούμενες τρέχουν ένα σερί 18-5 και παίρνουν το ροζ φύλλο που τις «ψηλώνει» στη βαθμολογία. Μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Carrey με 22 πόντους ενώ από τη Δάφνη ξεχώρισε η Wells με 16.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 34-37, 48-52, 53-74.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Παναθλητικός-Εύνικος 75-52

Τεράστια νίκη για το Παναθλητικό ο οποίος πριν την συγκεκριμένη αναμέτρηση βρισκόταν στη τελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχες μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια απέναντι στις γυναίκες του Εύνικου και πήραν από νωρίς διψήφιες διαφορές. Μεγάλη πρωταγωνίστρια για τις νικήτριες ήταν η Tompkins με 23 πόντους και έξι ριμπάουντ. Από τον Εύνικο που ήταν σε κακή επιθετικά μέρα ξεχώρισε η Campbell με 18.

Τα δεκάλεπτα: 26-16, 47-25, 63-37, 75-52.

Παναθηναικός-Ελευθερία Μοσχάτου 79-48

Εύκολο μεσημέρι για τις Πρασίνες οι οποίες επιβλήθηκαν της Ελευθερίας και διατηρήθηκαν στη κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ολυμπιακό. Ο Παναθηναικός δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και πήρε από νωρίς προβάδισμα και διψήδια διαφορά (22-10). Μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Carter με 17 ενώ από πλευράς της φιλοξενούμενης ομάδας διακρίθηκε η Brewer με 13.

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 40-22, 62-37, 79-48.

ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες Καλλιθέας 70-78

Η τρίτη εκτός έδρας νίκη της αγωνιστικής σημειώθηκε στα Γιάννινα εκεί όπου οι Εσπερίδες επικράτησαν δύσκολα του ΠΑΣ. Οι νικήτριες ήταν αποτελεσματικές στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήραν μια ακόμη νίκη. Αυτή που ξεχώρισε από τις Εσπερίδες ήταν η Woolfolk με 24 πόντους ενώ από τις ηττημένες ξεχώρισε η Effa με 22.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 38-36, 57-59, 70-78.

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 50-80

Θριαμβεύτριες από τη Θεσσαλονίκη έφυγαν οι γυναίκες του Ολυμπιακού. Οι φιλοξενούμενες κυριάρχησαν από την αρχή απέναντι στον ΠΑΟΚ με όπλο τη σκληρή τους άμυνα (8-25) και στη συνέχεια δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Πρωταγωνίστρια για τις ερυθρόλευκες ήταν η Gustafson με 22 πόντους και 14 ριμπάουντ ενώ από πλευράς των γηπεδούχων ξεχώρισε η Wilson με 14.

Τα δεκάλεπτα: 8-25, 19-40, 38-57, 50-80.

Πρωτέας Βούλας-ΟΑ Χανίων 68-64

Μεγάλη νίκη για τον Πρωτέα Βούλας απέναντι στα Χανιά. Οι γηπεδούχες βρίσκονταν καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης πίσω στο σκορ αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο με όπλο την αμυνά τους πήραν τη νίκη. MVP του Πρωτέα ήταν η Gilday με 25 πόντους ενώ από τις ηττημένες ξεχώρισε η Johnson με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 28-31, 44-51, 68-64.