Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Νίκη Λευκάδας κερδίζοντας για ακόμη μια φορά με επιβλητικό τρόπο τον ΟΑ Χανίων κατακτώντας την πέμπτη θέση του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι δεν αντέχει κάποιας ιδιαίτερης κριτικής με τις παίκτριες των Χανίων να προβάλλουν αντίσταση μονάχα στο πρώτο δεκάλεπτο (18-12). Χαρακτηριστικό μάλιστα είναι, πως στη τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες σκόραραν μόλις ένα (!) πόντο. Αντίθετα, οι γηπεδούχες από τη δεύτερη περίοδο και μετά πάτησαν το γκάζι και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης.

Πρώτη σκόρερ των νικητών ήταν η Φουράκη με 24 πόντους και 12 ριμπάουντ ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων οι 10 από τους 28 πόντους ήρθαν από την Μαυράκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 46-19, 67-20, 88-28.

Νίκη Λευκάδας (Νανάκος): Δαμουλάκη 11(1), Γεωργάκη 4, Ντάλλα 8(2), Δανδουλάκη 5(1), Αξιοπούλου 4, Αναστασοπούλου 19, Φουράκη 24, Κούκη 13(1).
ΟΑ Χανίων (Δημητρουλάκη): Παπαδάκη, Θεοδοσουλάκη, Ζανίκα 5, Φραγκιουδάκη 2, Λαγωνικάκη 7, Παπαγιαννάκη 2, Μαυράκη 10(2), Πολυανίδη. Σκέμπε 2.