Σε παιχνίδι που δεν αντέχει ιδιαίτερη κριτική η Νίκη Λευκάδας επιβλήθηκε του ΟΑ Χανίων και πλέον η σειρά είναι στο 2-2.

Οι φιλοξενούμενες ήταν ισοπεδωτικές από το πρώτο λεπτό μέχρι και το τελευταίο μην αφήνοντας τις παίκτριες των Χανίων να κάνουν το παιχνίδι τους. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής με τις γηπεδούχες να σκοράρχουν μόλις εννέα πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο.

Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες ήταν η Δανδουλάκη με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ ενώ από πλευράς γηπεδούχων η Παπαδάκη πέτυχε εννέα πόντους.

Επόμενος αγώνας θα γίνει στις 12 Απριλίου στη Λευκάδα.

Τα δεκάλεπτα: 9-28, 25-58, 42-91, 49-113.

ΟΑ Χανίων (Ψυχογιού): Λαλέογλου, Παπαδάκη 9(1), Γερεουδάκη 3(1), Φραγκιουδάκη 6(1), Λαγωνικάκη 7(1), Μανουκάκη 5(1), Παπαγιαννάκη 5(1), Θεοδοσουλάκη 4, Πολυανίδη 6, Σκέμπε, Ζανίκα 4.
Νίκη Λευκάδας (Νανάκος): Δαμουλάκη 13(1), Γεωργάκη 4, Ντάλλα 20(6), Δανδουλάκη 26(6), Αξιοπούλου 5(1), Αναστασοπούλου 16, Φουράκη 21, Κούκη 8.