Νίκη για τη Ν. Κηφισιά επί του Σπόρτιγκ, με σκορ 56-52! Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει τη διαφορά στο σκορ μέχρι και στους +18, όμως στα τελευταία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι, παραλίγο να κάνουν το… colpo grosso και να κλέψουν τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Επικράτησε… αεράτα ο Πρωτέας Βούλας επί της Παραλίας με σκορ 76-29. Είναι χαρακτηριστικό πως σε όλο το δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες δεν σκόραραν καθόλου!Έτσι, ήρθε αυτή η πολύ άνετη νίκη για τις κοπέλες του Πρωτέα. Επίσης, εύκολο έργο είχε και ο Ιπποκράτης κόντρα στον Φάρο, νικώντας με σκορ 76-57.

Διαιτητές:  Μαρούδιας – Ροδίτης.
Tα δεκάλεπτα: 36-08, 49-08, 63-21, 76-29.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας-Κουρμούλης): Δασκαλοπούλου 13, Κύρου 5(1), Μαγαλιού 16(1), Μπαρμπερίδου 6, Σιδηροπούλου 2, Μανώλη 9(1), Κήτσιου 5, Φασούλα 6, Μελά 3(1), Βλάχου 7, Τετενέ 4
ΠΑΡΑΛΙΑ (Κωστόπουλος): Κατρούτσου 6, Παπαπασχάλη, Δελλαπόρτα 4, Τσαντά 2, Πανίτσα 1, Νικολάου, Δερμάτη 2, Παπούλια 4, Τσαγάνα 1, Παπαγεωργάκη 7, Τσίρου 2, Τζέντζερα.

Ιπποκράτης Κω – Φάρος Κερατσινίου 76-57
Διαιτητές: Τζαμάκου- Καρπάνος
Τα δεκάλεπτα: 21-22, 45-34 64-41, 76-57.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κανενόπουλος): Χελιώτη 16, Τελίδου 19, Μπαλάσα, Μπάσια, Πατμίου, Γούναρη 17, Γαβριηλίδου, Σβύνου 6, Σαράγια, Δρεττάκη 5, Σταμόγλου, Κουφογιάννη 13.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Μελέτης): Κουταλιανού, Τσιφτελή 4, Οικονομίδου 5(1), Ρίζου 4, Νεαρχάκου 10, Αρατσοπούλου 2, Παπακωνσταντίνου Α., Παπανικολάου, Παπακωνσταντίνου Β. 2, Καναβάρου 1, Πιτσάκη 15, Δελητζά 14(3).

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Ιπποκράτης Κω 14, Πρωτέας Βούλας 14, Νέα Κηφισιά 11, ΦΕΑ 11, Μελίσσια 11, Σπόρτιγκ 10, Άμιλλα 2000 9, Αγ. Παρασκευή 9, Παραλία 8, Φάρος Κερατσινίου 8.

Η επομένη αγωνιστική (8η, 13/1): Φάρος Κερατσινιού – Ν. Κηφισιά, Ιπποκράτης Κω – Πρωτέας Βούλας, Σπόρτιγκ – Αγ. Παρασκευή,  Μελίσσια – Αμιλλα 2000, ΦΕΑ – Παραλία.