Bucks ήταν οι μεγάλοι νικητές στο ντέρμπι απέναντι στους Nets, με συνέπεια τα “ελάφια” να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο Summer League. To Μilwaukee είχε το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημίχρονο, καθώς πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 44-40. Παρά το προβάδισμα των Bucks ο αγώνας ήταν πολύ κλειστός και το Brooklyn ήταν για τα καλά μέσα στην διεκδίκηση του αγώνα.

Στην τρίτη περίοδο οι νικητές ήταν πολύ σφιχτοί στην άμυνα και σε συνδυασμό με την επιθετική τους παραγωγικότητα (28-15)  αποσπάστηκαν με 17 πόντους (72-55). Έτσι οι Bucks δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα παρά το μεγάλο comeback που επιχείρησαν να κάνουν οι Nets (22-35) στην τελική ευθεία του αγώνα. Συγκεκριμένα το Brooklyn πλησιάσε ακόμη και στους τρεις (93-90), αλλά ο εξαιρετικός Wigginton με μία βολή καθόρισε οριστικά τον τελικό νικητή.

Για τα “ελάφια” ξεχώρισε ο Wigginton με 17 πόντους και 7 ασίστ, την στιγμή που υπέπεσε και σε πέντε λάθη. Επίσης και ο Mamukelashvili ήταν πολύ καλός με 17 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ συνέβαλε σημαντικά και ο Beauchamp με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εκπληκτικίς 20χρονος γκαρντ Cam Thomas με 31 πόντους και 2 ασίστ, με τον Duke να φορτώνει κι αυτός τα αντίπαλα καλάθια με τους 22 πόντους που πέτυχε.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 44-40, 72-55, 94-90