53-54.
Αυτό ήταν το σκορ 1.5 λεπτό πριν το φινάλε της 3ης περιόδου στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ των Ηρακλή και του Άρη.

Τότε ήταν που ανέλαβε δράση ο Κώστας Παπαδάκης, ο οποίος μέχρι και το τέλος του εν λόγω δεκαλέπτου πρόλαβε να σκοράρει ένα τρίποντο αλλά και να φτιάξει τα δύο που πέτυχε ο Abraams.
Και αυτή ήταν μόνο η αρχή…

Από το 30ο μέχρι και το 32ο λεπτό, ο πάλαι ποτέ άσος των Παναθηναϊκού και Λάρισας κατάφερε να σκοράρει 4 σερί φορές από την περίμετρο (!) και όντας «καυτός» έφερε την ομάδα του σε μερικές μόλις στιγμές στο +15, απόσταση την οποία δε μπόρεσε να καλύψει ποτέ ουσιαστικά ο αντίπαλος!
Σαν να μην έφτανε αυτό μάλιστα, ο «Παπ», που μετρούσε μόλις έναν πόντο μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα της 3ης περιόδου, ήταν εξαιρετικά ψύχραιμος και στο τέλος, όταν τιμώρησε με 4-6 βολές τον Άρη και δεν του επέτρεψε σε κανένα σημείο της συνάντησης να αποκτήσει ξανά ριζικές πιθανότητες για ένα μεγάλο διπλό.

Τελικός απολογισμός, 19 πόντοι στα ύστατα 8 για αυτόν λεπτά της αναμέτρησης (11 συνολικά), με τον νεαρό άσο να πιάνει… φωτιά και να αρπάζει από το χέρι τον Ηρακλή στο δρόμο για το δεύτερο θετικό σερί του στη φετινή σεζόν, το οποίο του χαρίζει πολλές ελπίδες αναφορικά με την παραμονή του στη Basket League -τουλάχιστον όσον αφορά την καθαρά αγωνιστική.

Μάλιστα, εκτός από το γεγονός πως αυτή ήταν η δεύτερη καλύτερη επίδοση πόντων στην καριέρα του αλλά και η δεύτερη 20άρα του μετά από τους 22 που είχε σημειώσει πέρυσι για λογαριασμό της Λάρισας κόντρα στο Περιστέρι (6-10 τρίποντα σε αυτόν τον αγώνα), ήταν και η μόλις πρώτη στιγμή για τον Παπαδάκη που κατάφερε να κερδίσει έναν αγώνα στον οποίον και σκόραρε πάνω από 14 πόντους!
Ουσιαστικά, σε 10 ματς στην καριέρα του -αλλά και 5 σερί από το 2017- που σκόραρε πάνω από 10 πόντους, η εκάστοτε ομάδα του ηττήθηκε εν τέλει στα 7 εξ αυτών (30% επιτυχία)!