Το παιχνίδι ξεκίνησε με το σκορ να μένει χαμηλά στα πρώτα 3 λεπτά (4-2), αλλά κάπου εκεί οι φιλοξενούμενες πάτησαν γκάζι και με 0-16 σερί μέχρι το 9ο λεπτό πήραν μία αρκετά καλή διαφορά. Οι γηπεδούχες δεν μπόρεσαν να μειώσουν το σκορ όντας άστοχες στο πρώτο δεκάλεπτο (2/17 σουτ). Ο Πανιώνιος από την μεριά του, διατήρησε την διαφορά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και έτσι έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα νικώντας με το τελικό 65-74.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός συνέτριψε τον Αθηναϊκό στην Γλυφάδα με 101-42, ρίχνοντας την ομάδα του Βύρωνα στο 5-4, την στιγμή που οι «ερυθρόλευκες» παραμένουν η μοναδική ομάδα χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα.

Σημαντική νίκη πήρε η Νίκη Λευκάδας απέναντι στον Πρωτέα Βούλας με 64-63 και επέστρεψε στις νίκες έπειτα από 4 αγωνιστικές αντίθετα με τον Πρωτέα που δεν μπόρεσε να διευρύνει το νικηφόρο σερί του.

«Μάχη» μέχρι το τέλος ήταν το παιχνίδι στην Πυλαία, με την Δάφνη Αγίου Δημητρίου να παίρνει τη νίκη με 58-60, με νικητήριο καλάθι 2” πριν τη λήξη. Σαν σίφουνας πέρασε ο Παναθλητικός από την έδρα του Παναθηναϊκού, επικρατώντας εύκολα με 50-87, σε ένα παιχνίδι που τελείωσε πολύ νωρίς καθώς το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 7-23.

Τέλος, ο Φάρος Κερατσινίου χρειάστηκε μόλις ένα δεκάλεπτο για να πετύχει την 8η του νίκη στο πρωτάθλημα. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες ήταν καταιγιστικές και με επιμέρους 8-29, πήραν εύκολα τη νίκη στην έδρα των Εσπερίδων Καλλιθέας με 55-75.

Διαιτητές: Πόντας-Λύρας
Ολυμπιακός (Μίσσας): Μάζιτς 15 (1), Σταμάτη 5 (1), Σπυριδοπούλου 6, Χατζηνικολάου 13 (1), Μπαλτά, Μάλτση 13 (3), Νικολοπούλου 2, Χαλιβέρα 4, Σωτηρίου 9 (1), Καλτσίδου 13, Άντερσον 1, Μακόλεϊ 20
Αθηναϊκός (Καλογερόπουλος): Τζανετάτου 2, Στούπα 4, Τραγούλια, Δορδοκίδη, Κόνιαλη 4, Λιτλ 5, Μπαλαμπάνη, Σλούκα 3 (1), Σουάν 16, Γιαννίκου, ΜακΚέι 8, Τσιλιμπάρη

Νίκη Λευκάδας 64
Πρωτέας Βούλας 63

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 33-32, 49-51, 64-63.
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Σπηλιώτη 4, Τελίδου 9, Τσινέκε 11, Γουάιτιντ 19, Αρώνη, Τσαμπούρη, Μπάρκα, Αούστρια 21 (1), Τσέρου, Μπάρκα Μ., Κοντογεώργου.
Πρωτέας Βούλας (Σαββάτης): Καρλάφτη 2, Τσιχλάκη 2, Κίτσιου 3, Γκόβαν 18, Κολλάτου 13 (1), Καμπουράκη, Χατζηβασιλείου, Μυλωνάκη 2, Χατζηγιακουμή 17 (3), Αναστασοπούλου Μ. 6, Αναστασοπούλου Χ.

Ολυμπιακός Βόλου 65
Πανιώνιος 74

Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 2, Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα 17 (3), Σουλτάνη 14, Τότση, Άντριους 15, Ζέρβα 6, Ζήτη, Φέρμπανκς 8, Κωτούλα, Δεληγιάννη 3.
Πανιώνιος: Τζόνσον 22, Τσίκα, Σπαθάρου 22 (4), Τσιάντη, Χέιλι 16, Σεμανιάκου, Θεωδορομανωλάκη, Στεφανίδου 1, Παπαδοπούλου, Γρηγορίου, Μπόνη 13 (3).

ΠΑΟΚ 58
Δάφνη Αγίου Δημητρίου 60

Τα δεκάλεπτα: 10-18, 25-28, 40-45, 58-60
Διαιτητές:
Παργιανόπουλος-Δολγύρας
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κωτούλα, Λύμουρα 5, Μαγαλιού, Μάλαρντ 19 (1), Κριμίλη, Ταρπάγκου, Τράντα 2, Λιούις 15, Αλμπάνεζ 17
Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς, Σαββάδης): Αλεξανδρή 4, Μανώλη 5 (1), Καλαμπάκου, Γιαμπάνη 6, Ντίτρικ 25 (3), Πατεράκη 5 (1), Μούλη 4, Ρόσελ 11 (1)

Παναθηναϊκός 50
Παναθλητικός 87

Τα δεκάλεπτα: 7-23, 20-48, 28-70, 50-87
Παναθηναϊκός: Κασδαγλή, Τσινέκε, Ακρίβου 2, Τσέτα 4 (1), Κοίλια Π. 4, Κοίλια Ν., Μπρούλια 1, Γάτου, Γκαγκανάτσου 3 (1), Ζάρρη 5, Τσινάσα 21 (1), Κακαρά 2.
Παναθλητικός: Χεριστανίδου 11, Γράψα 8 (1), Κιλαζίδου, Κυρατζή 4, Σύρρα 5 (1), Κατωπόδη 7, Νάστου 10, Χέμπεν 16 (2), Γκλεζάκη 2, Ρις 24 (1).

Εσπερίδες Καλλιθέας 55
Φάρος Κερατσινίου 75

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 33-33, 41-62, 55-75.
Εσπερίδες: Τζαβαζη, Μουρερ 6, Ντανούση 3, Ευμορφοπούλου 5 (1), Λουκάτου 10 (1), Στεφάτου 2, Καψοκόλη 2, Λίτσι 10, Φάρου, Ζότοβα, Χαρούνι, Κάστρο 15 (1)
Φάρος: Γκριτζά 4, Καλογήρου 1, Γούναρη 3 (1), Παπαμιχαήλ 11, Μαγκλάρα 12, Καρακασίδου, Κεχαγιά 15, Δίελα 9 (1), Τζόνσον 13, Κοτζαϊτση 2, Αλεξανδρίδου, Ουόκερ 5.

Η βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός Π. 18 (9-0), 2. Φάρος Κερατσινίου 17 (8-1), 3. Πανιώνιος 17 (8-1), 4. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 15 (6-3), 5. Αθηναϊκός 14 (5-4), 6. Νίκη Λευκάδας 13 (4-5), 7. Εσπερίδες Καλλιθέας 13 (4-5), 8. ΠΑΟΚ 13 (4-5), 9. Πρωτέας Βούλας 12 (3-6), 10. Παναθλητικός 11 (2-7), 11. Ολυμπιακός Βόλου 10 (1-8), 12. Παναθηναϊκός 9 (0-9).