Ο Κολοσσός έφαγε σφαλιάρα στο Αγρίνιο, καθώς ηττήθηκε με 87-77 από το Μεσολόγγι. Ο προπονητής των Ροδιτών, Ηλίας Καντζούρης τόνισε μετά το ματς ότι δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για την ήττα και επεσήμανε ότι η ομάδα έχασε τον έλεγχο μετά τα πρώτα λεπτά.

Αναλυτικά ο Ηλίας Καντζούρης είπε μετά το ματς με το Μεσολόγγι:

«Συγχαρητήρια στο Μεσολόγγι. Νομίζω κέρδισε δίκαια. Εμείς, αν εξαιρέσουμε τα πρώτα λεπτά του αγώνα, που παρουσιαστήκαμε έτσι όπως έπρεπε στο πνεύμα του αγώνα, νομίζω μετά χάσαμε τον έλεγχο. Κάναμε πάρα πολύ κακές και βιαστικές επιλογές στην επίθεση και δεν παρουσιάσαμε αμυντικά το πρόσωπο το οποίο οφείλαμε και νομίζω το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Δεν πρέπει να ψάχνουμε για δικαιολογίες ούτε με το θέμα των απουσιών. Όλοι όσοι ήμασταν υγιής και μπήκαμε να παίξουμε δεν ανταποκριθήκαμε στις απαιτήσεις ενός αγώνα που για εμάς ήταν πολύ σημαντικός.

Το μόνο πράγμα που μπορούμε να κάνουμε είναι να δούμε τα λάθη μας και να συνεχίσουμε.»