Αυτήν τη στιγμή διεξάγεται το Game 1 των ημιτελικών της Α1 ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Λάρισα και ήδη από πολύ νωρίς είχαμε τη φάση του αγώνα!

Συγκεκριμένα, στα πρώτα 1:09′ του αγώνα, ο Stefan Moody «μάζεψε» τη μπάλα πίσω από το κέντρο μετά από ένα deflection του Howard Sant-Roos και με 3″ ν’ απομένουν στο ρολόι για τη λήξη της επίθεσης των Θεσσαλών εξαπόλυσε ένα σουτ απ’ τη γραμμή του κέντρου και το logo, το οποίο μπήκε στο καλάθι, ακουμπώντας μόνο το διχτάκι!

Για την ιστορία, το… μονοπώλιο του Αμερικανού στην 1η περίοδο συνεχίστηκε, αφού τελείωσε την περίοδο με 11 πόντους, 3/3 τρίποντα, 1/1 δίποντα και, μάλιστα, τα υπόλοιπα 2 εύστοχα ήταν απ’ τα 9 μέτρα. Εν ολίγοις, ένιωθε πάρα πολύ καλά στα πρώτα 10 λεπτά…