Ο Απόλλων Πατρών έδωσε ακόμη μία φιλική αναμέτρηση απέναντι στον Κόροιβο και μάλιστα την νίκη με μία εντυπωσιακή ανατροπή. Συγκεκριμένα, η ομάδα του Δημήτρη Λιόγα ήταν κυρίαρχη στο πρώτο μέρος του αγώνα και οδηγήθηκε στην ανάπαυλα στο +13 (32-45), ωστόσο στα επόμενα λεπτά το σκηνικό του αγώνα άλλαξε άρδην. Για την ακρίβεια οι Αχαιοί πλησίασαν αρχικά σε απόσταση αναπνοής (54-56), ενώ χάρις σε ένα εντυπωσιακό επιμέρους 28-9 στην τελευταία περίοδο πήραν την νίκη και μάλιστα χωρίς να αγχωθούν στο τέλος. Τέλος από την πλευρά του συγκροτήματος του Βετούλα ξεχώρισαν οι Starks (25 πόντοι), Μουράτος (14 πόντοι) και Γκιουζέλης (13 πόντοι).

Αναλυτικά η ενημέρωση του Απόλλωνα Πάτρας:

Ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα η ομάδα μας η οποία αντιμετώπισε εντός έδρας τον Κόροιβο Αμαλιάδας, στο πλαίσιο της προετοιμασία της.
Η ομάδα μας επικράτησε με 82-65 και ο προπονητής μας Νίκος Βετούλας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες, κάνοντας δοκιμές ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων.
Τα 10λεπτα: 15-21, 32-45, 54-56 82-65.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Ουάσινγκτον 5 (1), Σταρκς 25 (4, Μπλέιλοκ 6 (1), Σκορδίλης 6, Βησσαρίου, Μηλιτσόπουλος 3 (1), Μουράτος 14 (3), Όσμπορν 8 (2), Καφέζας, Γκιουζέλης 13 (2), Κογιώνης, Φιλιππάκος 2.