Με κορυφαίο της αναμέτρησης τον Yannick Franke που πέτυχε 18 πόντους, ο ΠΑΟΚ, παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο, επικράτησε εκτός έδρας του Λαυρίου με 70-75 και δείχνει ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, αφού αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη -μαζί με τη νίκη στην Ευρώπη επί της Sassari- μέσα σε μία εβδομάδα. Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη προηγήθηκε στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο, όμως δεν μπόρεσε απαντήσει στην ενέργεια που έβγαλε ο ΠΑΟΚ στην άμυνα.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πήρε προβάδισμα (10-16) στην αναμέτρηση με τους Renfro, Σαλούστρο και Hands. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Αλέξανδρος Νικολαϊδης και ο RJ Cole, ο οποίος μείωσε και στους δύο πόντους 16-18. Με βολές των Σλαφτσάκη και Hands η διαφορά πήγε ξανά στους πέντε πόντους, 18-23 και έπειτα από τρίποντο τουYannick  Franke η πρώτη περίοδος έληξε με 20-26.

O Franke έκανε το 22-30. Ο Θοδωρής Ζάρας μείωσε στους πέντε πόντους και ο Darko Kelly έκανε το 25-32. Ο Πέτρος Γερομιχαλός έφερε το ματς στους τρεις πόντους (29-32). Ο Cole έγραψε το 31-34. Με τον Hands ο ΠΑΟΚ ξέφυγε ξανά στους επτά πόντους διαφορά (33-40), και με καλάθι του Νικολαϊδη το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τελικό σκορ: 35-40.

O Franke σκόραρε για το 40-45, αλλά με τους Davis, Νικολαϊδη η ομάδα του Χρήστου Σερέλη μείωσε σε 44-45. Ο Savion Flagg έκανε το 46-45 και 51-47. Ο Polley έβαλε τον ΠΑΟΚ ξανά μπροστά 53-54. O Jalen Riley σημείωσε το 53-56 και οι Durham, Γερομιχαλός ισοφάρισαν σε 56-56 και με αυτό το σκορ έληξε η τρίτη περίοδος.

Στην τέταρτη περίοδο το Λαύριο και ο ΠΑΟΚ εναλλάσσονταν στο σκορ. Με καλάθι από τον Χρήστο Σαλούστρο, ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά προβάδισμα τεσσάρων πόντων 61-65. Flagg και Σαλούστρος για 63-67. Ο Cole ισοφάρισε σε 67-67. Ο Riley ευστόχησε σε δύο κρίσιμα σουτ τριών πόντων για το 67-73. O Flagga μείωσε στους τρεις πόντους 70-73 και ο Riley πέτυχε δύο βολές, 70-75.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 35-40, 56-56, 70-75

Λαύριο (Χρήστος Σερέλης): Flagg 12 (2), Cole 14, Νικολαϊδης 11 (1), Davis 11 (1), Kur 3, Απόστολος Νικολαϊδης, Durham, Πιλάβιος, Ζάρας 5 (1), Σπρίντζιος, Γερομιχαλός 9 (1), Βουλγαρόπουλος

ΠΑΟΚ (Άρης Λυκογιάννης): Franke 18 (2), Riley 10 πόντους (2), Μαργαρίτης 8, Σαλούστρος (3), Renfro 11, Darko-Kelly 2, Τσιακμάς, Hands 8, Polley 2, Σλαφτσάκης 3, Χρηστίδης, Καμπερίδης