Για την 14η αγωνιστική της Basket League ο  Παναθηναϊκός κέρδισε τον Ιωνικό 102-70. Στο 12-2 ο Παναθηναϊκός και στην 2η θέση της βαθμολογίας, στο 3-11 και στην 9η θέση της βαθμολογίας ο Ιωνικός

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 5-0 με τον Ιωνικό να μειώνει 7-6 07:20  πριν το τέλος της 1ης περιόδου με εύστοχα τρίποντα από τον Μαυροκεφαλίδη και τον Αρσενόπουλο. Ο Bacon απάντησε με δικό του τρίποντο 9-6 ενώ ο Παναθηναϊκός τρέχοντας ένα 21-4 σερί βρέθηκε να προηγείται 28-10 στο τέλος της 1ης περιόδου. σκόρερ της περιόδου ο Bacon με 10 πόντους (4-7 σουτ), 4 rebounds, 2 assists και 2 κλεψίματα.

Στην 2η περίοδο o Παναθηναϊκός έφτασε το σκορ στο 35-17 07:59 πριν το τέλος του παιχνιδιού. Με 5 πόντους του Paris Lee το σκορ διαμορφώθηκε στο 40-21 ενώ ένα 4 ακόμα πόντοι από τον Παναθηναϊκό ανάγκασαν τον Γιάννη Λιβανό να πάρει επειγόντως time-out. Μετά το time-out δεν άλλαξε κάτι με το σκορ 3:3ο πριν το τέλος της περιόδου να είναι 48-23. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 55-30.

Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου ήταν ο  Λουκάς Μαυροκεφαλίδης με 12 πόντους (3-7 σουτ, 4/4 βολές), 4 rebounds, 2 assists και 1 κλέψιμο. Για τον Παναθηναϊκό ο Bacon με 10 πόντους (4-7 σουτ), 4 rebounds, 2 assists και 2 κλεψίματα ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας.

H 3η περίοδος  βρήκε τον Παναθηναϊκό να ανεβάζει τη διαφορά στο +28 (61-33) στο +34 (73-39) και στο 43 (82-39) 02:28 πριν το τέλος της περιόδου. Η περίοδος έκλεισε στο 85-45 (+40)

Με 8 από τους 10 παίκτες των 2 ομάδων να είναι Έλληνες ξεκίνησε η 4η περίοδος. Το σκορ στα μέσα της περιόδου ήταν 94-52. Ο Παναθηναϊκός έριξε τον ρυθμό ενώ δέχτηκε 25 πόντους με το τελικό σκορ να είναι

Πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ήταν ο Γιώργος Παπαγιάννης  με 21 πόντους (8-10 σουτ, 3/3 βολές), 7 rebounds και 1 block  ενώ και οι 11 παίκτες από τους γηπεδούχους  που αγωνίστηκαν σκόραραν. Για τον Ιωνικό ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης είχε 23 πόντους (8-16 σουτ, 4/4 βολές), 7 rebounds, 5 assists, 1 block και 1 assist.

Τα ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-10, 55-30, 85-45, 102-70