Ο ΚΑΟΔ επικράτησε με σκορ 67-51 της Κηφισιάς με μεγάλη άνεση και πήρε σημαντικό προβάδισμα στην κούρσα για την είσοδο στην 8άδα.

Ο ΚΑΟΔ μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα και προηγήθηκε με 5-2, ωστόσο με αιχμές τους Πεσάκοβιτς και Μαυροειδή η ΑΕΝΚ προηγήθηκε με 12-15, σκορ με το οποίο έκλεισε η πρώτη περίοδος. Το δεύτερο δεκάλεπτο οι Δραμινοί ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση και με επιμέρους 22-11 προηγήθηκαν με 34-26 στο τέλος του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν και μετά την ανάπαυλα να παίζουν καλύτερα από τους αντιπάλους τους και έφτασαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (36-26 στο 21′ ), την οποία διατήρησαν εκεί μέχρι το τέλος της περιόδου, η οποία έκλεισε με 54-40 και τον Μανώλη Παπαμακάριο να κάνει εξαιρετικό ματς. Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστική, καθώς η Κηφισιά δεν κατάφερε ποτέ να επιστρέψει με τη διαφορά να φτάνει μέχρι το +20 (65-45) 2 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Ο Μανώλης Παπαμακάριος ήταν ο MVP τπυ παιχνιδιού με 16 πόντους και 4 τρίποντα, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε μόνο ο Δημήτρης Μαυροειδής με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 34-26, 54-40, 67-51.

ΚΑΟΔ (Μέξας): Σλαφτσάκης, Τρότερ 11, Χάρις 3, Γεωργάκης, Άτκινς 5 (1), Όντομ 5 (1), Σπυριδωνίδης 5 (1), Μισέλ 3, Ζάρας 7 (1), Λο 5 (1), Χρυσικόπουλος 7 (1), Παπαμακάριος 16 (4).|
ΚΗΦΙΣΙΑ: Σάιλας 3, Κόβινγκτον 2, Πόποβιτς 8, Πεσάκοβιτς 10, Μενουδάκος, Μαυροειδής 17, Ψαθάς 4, Μελισσαράτος, Ντέιβις 2, Μπάρλος 5 (1).