Ο ΚΑΟΔ έκανε την καλύτερή του εμφάνιση στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και πήρε τη νίκη με 101-77 επί του Πανελευσινιακού.

Η ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς δεν άφησε και πολλά περιθώρια στους φιλοξενούμενους, καθώς πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και δεν κοίταξε καθόλου πίσω. Ο Πανελευσινιακός μείωσε στο ημίχρονο στους 10 πόντους (45-35), όμως ο ΚΑΟΔ δεν ανησύχησε ούτε στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Αν και οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο υπολοιπόμενοι με εννέα πόντους, το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που επέβαλλαν τον ρυθμό τους και πήραν άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 45-35, 72-63, 101-77.
ΚΑΟΔ (Μάρκοβιτς): Σλαφτσάκης 2, Καλαιτζίδης 4, Ακεψιμαΐδης 4, Μπένας 3, Μισέλ 14, Μπάβτσιτς 2, Κακαρούδης 24 (3), Ζάρας 10 (2), Ιωάννου 12, Πάλμερ 11 (1), Ρόου 4, Ράντοβιτς 11.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Κυριακόπουλος 3, Νίκου, Παπανικολόπουλος 10 (2), Παπανικολάου 5 (1), Δημάκος 3 (1), Λιακόπουλος 17, Δεληγιάννης, Ουίλσον 14 (2), Μαντζιώρης 4, Αβραμίδης, Εζιούκου 17.