Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στη Basket League ΟΠΑΠ κατέκτησε ο ΚΑΟΔ που επικράτησε στο «σπίτι» του, του Πανιωνίου με 76-63. Οι νικητές είχαν σε εξαιρετική μέρα τους Τζόουνς Λάζεριτς και Νίκολα Μάρκοβιτς οι οποίοι πέτυχαν από 20 και 18 πόντους αντίστοιχα και οδήγησαν την ομάδα τους στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, ενώ από την ομάδα της Νέας Σμύρνης ξεχώρισε ο Έρικ ΜακΚόλουμ με 17 πόντους.

Οι γηπεδούχοι θέλησαν να ξεκινήσουν δυνατά το παιχνίδι και να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, κάτι που κατάφεραν, καθώς το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 15-14 υπέρ της ομάδας της Δράμας. Η άμυνα έπαιξε σημαντικό ρόλο για την ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν εύκολα τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι. Στη δεύτερη περίοδο μάλιστα, ο ΚΑΟΔ πήρε μία διαφορά 10 πόντων (27-17), αλλά η αντίδραση από τον Πανιώνιο ήρθε άμεσα. Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου, κατάφεραν μέχρι το τέλος του πρώτου μισού του αγώνα να πάρουν ακόμα και το προβάδισμα, καθώς το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 30-35.

Με την έναρξη του δεύτερου μισού του παιχνιδιού, η ομάδα της Δράμας κατάφερε να επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό της και να πάρει εκ νέου το προβάδισμα απέναντι στον Πανιώνιο. Το επιμέρους 24-11 αντικατοπτρίζει την εικόνα των δύο ομάδων στο παρκέ με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν διαδρόμους στην επίθεση. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον ΚΑΟΔ να προηγείται με 54-46, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήγαν τη διαφορά ακόμα και στους 12 πόντους (60-48). Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με τον ΚΑΟΔ να παίρνει τη νίκη με 76-63.

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 30-35, 54-46, 76-63.
ΚΑΟΔ (Μάρκοβιτς): Κόβιτς 11 (3), Λάζεριστ 20 (2), Πολκ 8, Βόγκαν, Μάρκοβιτς 18 (2), Σπυριδονίδης, Μπάβτσιτς 11, Ζάρας 3, Μπένας, Χρυσικόπουλος 5 (1).
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 17 (1), Ντούβνιακ 11 (3), Κάρτερ 2, Μίλμπουρν 14 (2), Αθανασούλας 2, Μπατής 6 (1), Λάνγκφορντ 5, Μισέλ, Σίμτσακ 6.