Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία η Λοκομοτίβ Κούμπαν νίκησε την Ολύμπια Λουμπλιάνας με 72-50 και κατέκτησε την τρίτη θέση στο 2ο «Nicκ Galis cup»

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μπήκε δυνατά και αποφασισμένα στο παρκέ και με σύμμαχο την πολύ καλή άμυνα σήμα κατατεθέν του Έλληνα τεχνικού προηγήθηκε στο ημίχρονο με +16(38-22) δείχνοντας ποιος θα είναι το αφεντικό του αγώνα.

Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα δεν άλλαξαν καθόλου με τους Ρώσους να αποδίδουν όμορφο και ποιοτικό μπάσκετ ακολουθώντας τις οδηγίες του Γιώργου Μπαρτζώκα να φτάνουν εύκολα στο τελικό 55-36 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο και οι δυο προπονητές δοκίμαζαν σχήματα και έδωσαν ευκαιρίες σε πολλούς παίκτες να πατήσουν παρκέ. Η Λοκομοτίβ συνέχιζε να πιέζει και έφτασε πολύ εύκολα στο τελικό 72-50 και στην τρίτη θέση του τουρνουα

Δεκάλεπτα: 18-9, 38-22, 55-36, 72-50.