Ο Κ.Α.Ο.Δ. γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια στο τουρνουά που διοργανώνει ο ίδιος στη Δράμα, αυτή τη φορά από την Λουκόιλ Ακαντέμικ με 77-76. Η ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το χθεσινό παιχνίδι κόντρα στον Πανιώνιο είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο τέλος, αλλά ο Λαζέρις Τζόουνς αστόχησε σε τρίποντο στην τελευταία επίθεση.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. προηγήθηκε ακόμα και με 21 πόντους διαφορά (59-38) στα μέσα της τρίτης περιόδου, αλλά η Λουκόιλ επανήλθε πολύ γρήγορα στην διεκδίκηση του παιχνιδιού κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 64-58 για την ομάδα της Δράμας. Η αστοχία των παικτών του Μάρκοβιτς ήταν αυτή που στοίχησε στο τελευταίο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα το τελικό 77-76.

Δεκάλεπτα: 23-21, 46-34, 64-58, 76-77.

ΚΑΟΔ (Μάρκοβιτς): Σλαφτσάκης 2, Τσόβιτς 7(1) , Τζόουνς 6 , Πολκ 10(2) , Βον 3 , Μάρκοβιτς 8(2) , Σπυριδωνίδης 4, Μπάβτσιτς 6 , Ζάρας 16(2) , Μπένας 4 , Χρυσικόπουλος 10(1) , Κολοβής

ΛΟΥΚΟΪΛ (Κόστιτς): Γουάϊτ 7(1),Βεργίνης 7(1),Τάκερ 9,Μίνκοφ 5(1),Αμπράμοφ 7,Μαρτσίνκοβιτς 4,Γκεοργκίεφ 9(1),Ατσάρα 16,Κάλιτς 13